Legia z Sevillą na Narodowym? "Jeszcze nie ma porozumienia"

TVN Warszawa

TVN24Leszek Miklas o meczu

17 kwietnia na Stadionie Narodowym odbędzie się mecz towarzyski Legia Warszawa - FC Sevilla - powiadomiło w piątek Narodowe Centrum Sportu. Ale entuzjazm kibiców studzi zarząd stołecznej drużyny. Z kolei oficjalna strona Legii podaje informację o sprzedaży biletów, która ma ruszyć w Wielką Sobotę.

Już pod koniec marca na tvnwarszawa.pl informowaliśmy, za Polską Agencją Prasową, że na Narodowym zagra najprawdopodobniej hiszpańska Sevilla. W piątek potwierdziała to Daria Kulińska, rzeczniczka NCS, w komunikacie rozesłanym do mediów.

Ale zapytany o to samo Leszek Miklas, dyrektor sportowy Legii, zaznacza, że ostatecznego porozumienia w tej sprawie jeszcze nie ma.

- Dostaliśmy ofertę od NCS rozegrania meczu sparingowego z Sevillą. Jeszcze nie osiągnęliśmy ostatecznego porozumienia z Narodowym Centrum Sportu, co do warunków, na których mielibysmy zagrać - mówi Miklas. - Ale jest planowany taki sparing 17 kwietnia tego roku - dodaje zaraz.

Z kolei "Gazeta Stołeczna" przypomina, że Ratusz na razie nie wydał zgody na to spotkanie, bo zastrzeżeniania zgłosiły policja i straż pożarna. Jak pisze "Gazeta", po piątkowej kontroli drobne uwagi miała już tylko policja, a urzędnicy wyrażają przypuszczenie, że niedociągnięcia uda się usunąć na czas.

Sprzedaż biletów: "od 7 kwietnia"

To nie przeszkadzało NCS, które poinformowało, że bilety na spotkanie, w cenie od 45 zł do 450 zł, mają być dostępne od 7 kwietnia. Dla rodzin dostępny ma być sektor rodzinny, dla nich oraz grup zorganizowanych, niepełnosprawnych, seniorów i kobiet przewidziane są zniżki. Początek meczu zaplanowano na godz. 18.00.

Inaformację o sprzedaży biletów podała też w piątek po południu oficjalna strona Legii.

Słynny andaluzyjski klub

Sevilla jest jednym z najsłynniejszych hiszpańskich klubów. W latach 2006 i 2007 drużyna z Andaluzji sięgnęła po Puchar UEFA. Obecnie zajmuje 9. miejsce w Primera Division. Jej barw bronią m.in. Jesus Navas, Arouna Kone, Ivan Rakitić, Piotr Trochowski, Jose Antonio Reyes oraz Frederic Kanoute.

Bezbramkowy debiut

Na Stadionie Narodowym, który będzie główną polską areną mistrzostw Europy, do tej pory odbyło się jedno spotkanie. W meczu towarzyskim (odbył się 29 lutego) Polska zremisowała bezbramkowo z Portugalią. Wcześniej Ekstraklasa S.A. chciała tam zorganizować mecz o Superpuchar Polski pomiędzy Legią i Wisłą Kraków, ale z powodów zastrzeżeń policji dotyczących łączności został on odwołany.

8 czerwca na Narodowym zaplanowano mecz otwarcia Euro 2012 Polska-Grecja.

par