Legia z Lechem jak Gran Derbi

Warszawa

legia.comIvica Vrdoljak ma patent na Lecha

W sobotę Legia podejmuje w Warszawie poznańskiego Lecha - to największy współczesny klasyk Ekstraklasy. Mecz zostanie pokazany, tak jak jeszcze żaden inny w naszej lidze.

Produkująca sygnał telewizyjny wszystkich spotkań T-ME firma Live Park oraz firma ATM System, po raz pierwszy użyją w sobotnie popołudnie najnowocześniejszej technologii 4K. Obraz w niej uzyskiwany charakteryzuje się czterokrotnie większą liczbą pikseli w porównaniu do powszechnie używanej rozdzielczości Full High-Definition oraz dziewięciokrotnie większą od High-Definition.

Skok jakościowy

Pojedynek Lecha z Legią będzie śledziło aż 17 kamer, z których jedna będzie produkowała obraz w jakości UltraHD. Pozwoli to stworzyć system powtórek super zoom, wykorzystywany już przy takich wydarzeniach jak Super Bowl, Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi, czy niedzielne El Clasico Realu z Barceloną. - Dokonujemy kolejnego skoku jakościowego, wprowadzając najnowsze technologie do produkcji meczów polskiej Ekstraklasy - zachwala prezes Live Par, Leszek Miklas.

Jak wyglądał jesienny pojedynek dwóch najlepszych drużyn ligi? Zobacz na ekstraklasa.tv