Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE RUCHU

Szóstego grudnia wchodzą w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Legia z Gryfem w Wejherowie

Warszawa

fot. legia.com

Jesienią były niespodzianki, wiosną będzie hit. W losowaniu ćwierćfinału Pucharu Polski "pożenione" zostały ze sobą ekipy Lecha Poznań i Wisły Kraków. Z pozostałych trzech par najwięcej emocji czeka chyba kibiców Gryfa Wejherowo i Legii Warszawa. 3-ligowy pogromca Korony i Górnika postara się bowiem o kolejną sensację i wyrzucenie z rozgrywek obrońcy trofeum. Pierwsze mecze 3-4 marca.

Lech i Wisła zostały rozlosowane już w pierwszej parze, od razu eliminując dwóch przeciwników, na których bardzo nie chcieli trafić legioniści.

Dawid i Goliat

Podopieczni Macieja Skorży zmierzą się z rewelacją tej edycji Pucharu Polski, 3-ligowcem z Wejherowa - Gryfem. Prezes tej drużyny mówił zaraz po werdykcie, że z takiego "ułożenia kart" się cieszy.

- Chciałem, żeby nasze chłopaki przyjechali na Łazienkowską i zagrali z gwiazdami Ekstraklasy. Na pewno będziemy walczyć ambitnie i do końca, choć oczywiście szanse na sukces mamy niewielkie - powiedział Rafał Szlas. Piłkarze z Pepsi Areny na pewno jednak podejdą do spotkania z Gryfem skoncentrowani, bo lanie od piłkarzy z Wejherowa dostała już i Korona Kielce, i Górnik Zabrze.

Dwie pozostałe pary stworzą Ruch Zdzieszowice i Ruch Chorzów oraz Arka Gdynia i Śląsk Wrocław.

Pierwsze mecze ćwierćfinału rozgrywek 3-4 marca. Rewanże tydzień później.

Pary 1/4 finału Pucharu Polski Lech Poznań - Wisła Kraków Gryf Wejherowo - Legia Warszawa Arka Gdynia - Śląsk Wrocław Ruch Zdzieszowice - Ruch Chorzów

Czytaj więcej na tvn24.pl

tvn24.pl//adso/tr