Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Legia wzięła 17-latka z Ghany

Warszawa

fot. legia.com

Od stycznia warszawska Legia zostanie wzmocniona. W poniedziałek kontrakt ze stołecznym klubem podpisał 17-latek z Ghany, Albert Bruce. Utalentowany pomocnik dołączy do ekipy Macieja Skorży podczas przerwy zimowej.

Urodzony w 1993 roku Bruce to reprezentant Ghany w kategorii U-20.

W kwietniu 2007 roku wystąpił w juniorskich Mistrzostwach Afryki w RPA, w których Ghana nie tylko nie obroniła tytułu, ale nawet nie wyszła z grupy.

Albert Bruce już w sierpniu przez dwa tygodnie przebywał w Warszawie. Trenował wtedy zarówno z pierwszą, jak i drugą zespołem.

Nie może się doczekać

- Jestem bardzo szczęśliwy z umowy i nie mogę doczekać się, kiedy w styczniu dołączę do zespołu - powiedział serwisowi ghanasoccernet.com pomocnik. - To bardzo ważny klub z bogatą historią. Cieszę się, że będę częścią tego zespołu - dodał opisując Legię.

Do stycznia Bruce będzie zawodnikiem Asante Kotoko Kumasi, dwudziestokrotnego mistrza Ghany. W przeszłości barwy tego klubu reprezentowały takie legendy "Black Stars", czyli reprezentacji Ghany: Samuel Kuffour, John Mensah czy Anthony Yeboah.

kcz//tvn24.pl