Legia wreszcie wygrała Kucharczyk uciszył Gdańsk

Warszawa

| Newspixfot. legia.com

Legia Warszawa zwyciężyła na wyjeździe z Lechią Gdańsk. Bramkę w 88 minucie dla drużyny Macieja Skorży zdobył Michał Kucharczyk. Był to pierwszy z dwóch meczów półfinału Pucharu Polski. Rewanż 20 kwietnia w Warszawie.

Skład, który Skorża wybrał na to spotkanie, różnił się nieco od tego z meczu z Ruchem Chorzów.

W wyjściowej 11 pojawili się Astiz, Choto, Manu czy Borysiuk, którzy w meczu z Ruchem nie zagrali. W Gdańsku nie pojawił się Jakub Wawrzyniak, który pauzuje za żółte kartki. A na ławce rezerwowych Maciej Skorża usadził Antolovicia, Kucharczyka, Chinyame, Cabrala i Gola – mimo, że kilka dni temu grali w Chorzowie.

W pierwszych minutach zawodnicy obu drużyn nie przeprowadzali zdecydowanych ataków. Ten czas przeznaczyli bardziej na rozeznanie w sytuacji. Z przewagą dla Legii, która starała się kontrolować sytuację na boisku.

Z każdą minuta podopieczni Macieja Skorży coraz częściej byli przy piłce. Jednak to nie przekładało się na groźne akcje pod bramką Lechii. Choto i Astiz kopali piłkę pomiędzy sobą do momentu, aż któryś z nich ją stracił. Najbardziej kreatywny był Miroslav Radovic.

W 34 minucie Manu podał do Radovicia, ten pewnie oddał strzał. Piłka przeleciała kilka centymetrów obok słupka.

Coraz bliżej końca pierwszej połowy gra toczyła się w środku pola.

Kucharczyk rządzi

Gra obu drużyn nabrała tempa dopiero od 60 minuty. Wtedy Nowak oddał bardzo mocny strzał na bramkę Skaby, ten wybił piłkę na rzut rożny. Dziewięć minut później po uderzeniu Traore niewiele brakowało, aby piłka wpadła do siatki.

Gra Legii Warszawa ożywiła się dopiero w momencie kiedy na boisko wszedł Michał Kucharczyk. Od 66 minuty to on był najjaśniejszym punktem na boisku. W 78 minucie był sam na sam z bramkarzem Lechii, jednak ten wślizgiem wybił piłkę.

W 83 minucie Kucharczyk ponownie przystąpił do ataku. Wykonał rajd lewą stroną boiska, minął dwóch zawodników, bramkarz obronił – ale piłka odbiła się jeszcze od Kucharczyka, jednak Vucko wybił ją z linii bramkowej.

Kucharczyk jednak się nie poddawał i w 88 minucie po podaniu od Manu oddał celny strzał na bramkę Lechitów, dając tym samym zwycięstwo Legii Warszawa.

Składy:

Lechia: 33. Sebastian Małkowski - 3. Vytautas Andriuskevicius, 5. Krzysztof Bąk, 6. Luka Vucko, 26. Deleu - 17. Marcin Pietrowski, 22. Paweł Nowak, 23. Marko Bajić, 10. Tomasz Dawidowski - 7. Abdou Traore, 11. Ivans Lukjanovs

ławka rezerwowych: 1. Paweł Kapsa, 18. Bedi Buval, 27. Patryk Brzeski, 15. Jakub Zejglić, 2. Rafał Janicki, 16. Jakub Popielarz, 25. Kamil Poźniak

Legia: 84. Wojciech Skaba – 25. Jakub Rzeźniczak, 15. Inaki Astiz, 4. Dickson Choto, 17. Marcin Komorowski – 9. Manu, 16. Ariel Borysiuk, 21. Ivica Vrdoljak, 32. Miroslav Radović, 32. Maciej Rybus – 7. Michal Hubnik

ławka rezerwowych: 1. Marijan Antolović, 18. Michał Kucharczyk, 82. Takesure Chinyama, 27. Alejandro Cabral, 5. Janusz Gol, 23. Srdja Kneżević, 13. Dejan Kelhar.

Czytaj również na tvn24.pl

bf/ec