Legia w pogoni za liderem

Warszawa

fot. legia.com

O godz. 18 na Pepsi Arenie Legia Warszwa podejmie Lechię Gdańska. Warszawska drużyna jest faworytem w starciu 12. zespołem ligowych rozgrywek.

Po dwóch kolejnych remisach Legia musi gonić lidera T-Mobile Ekstraklasy, drużynę Śląska Wrocław. Ślązacy odskoczyli na osiem punktów, ale trzeba pamiętać, że legioniści mają zaległy mecz do rozegrania. Dodatkową motywacją dla zawodników zawodników Macieja Skorży będą dwie porażki w meczach z gdańszczanami, które ponieśli w zeszłym sezonie.

Rado: gonimy lidera

- W meczach z Lechem Poznań i Jagiellonią Białystok zdobyliśmy tylko dwa punkty, dlatego w spotkaniu z Lechią nie możemy sobie pozwolić na jakąkolwiek stratę punktów. Wiemy, jaka jest sytuacja w tabeli. Gonimy lidera z Wrocławia i nie możemy sobie pozwalać na jakiekolwiek wpadki, szczególnie przed własną publicznością – powiedział serwisowi legia.com Miroslav Radović.

Pomocnik Legii wciąż zastanawia się, dlaczego w zeszłym sezonie legioniści dwukrotnie przegrywali z zespołem z Gdańska. Szczególnie bolesna była porażka w Warszawie 0:3. - Takie wpadki nigdy nie powinny mieć miejsca, dlatego w sobotę zrobimy wszystko, aby zrewanżować się lechistom za ostatnie niepowodzenia w lidze – przekonywał Radović.

Legia: Dusan Kuciak - Artur Jędrzejczyk, Michał Żewłakow, Marcin Komorowski, Jakub Wawrzyniak - Maciej Rybus, Ariel Borysiuk, Ivica Vrdoljak, Miroslav Radović, Rafał Wolski - Danijel Ljuboja

bako/roody