Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Legia w odkrytym autobusie. Finałowa feta na Agrykoli

Warszawa

Mateusz Kostrzewa /legia.comKibice bawić będa się na Agrykoli

W niedzielę na Agrykoli kibice Legii Warszawa będą świętować zdobycie mistrzostwa i Pucharu Polski. Wcześniej piłkarze stołecznej drużyny przejadą odkrytym autobusem ulicami Warszawy - poinformowała PAP dyrektor stołecznego biura bezpieczeństwa Ewa Gawor.

- Organizator, którym jest klub Legia, zgłosił uczestnictwo 20 tysięcy osób - powiedziała Ewa Gawor.

Piłkarze w odkrytym autobusie

Plan zakłada, że po zakończeniu niedzielnego meczu ze Śląskiem Wrocław, piłkarze w odkrytym autobusie oraz towarzyszący im kibice przemieszczą się ze stadionu do parku Agrykola, gdzie odbędzie się wielka feta.Zrobią pętlę na trasie: ul. Myśliwiecka, ul. Górnośląska, ul. Piękna, Al. Ujazdowskie, pl. Trzech Krzyży, ul. Rozbrat, ul. Myśliwiecka.Gawor powiedziała, że miasto pokrywa koszty organizacji sceny, telebimów, nagłośnienia oraz pokaz sztucznych ogni. - To ukłon miasta w stronę warszawskiego klubu. Cieszymy się z jego zwycięstwa - powiedziała.

Nie zgodzili się na Starówkę

Jak dodała, w zabezpieczeniu wydarzenia weźmie udział stołeczne biuro bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego oraz policja.Władze Legii planowały świętować zdobycie tytułu ze swoimi kibicami na Starówce. Na to nie zgodzili się jednak przedstawiciele miasta, proponując plac Defilad. Jednak według prezesa klubu Bogusława Leśnodorskiego, na takie rozwiązanie nie zgadzali się kibice.Świętowanie zdobycia dubletu odbędzie się po zakończeniu niedzielnego spotkania ze Śląskiem Wrocław, które rozpocznie się na stadionie przy Łazienkowskiej o godz. 16. Legia zapewniła sobie mistrzowski tytuł na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek. Wcześniej zdobyła inne trofeum - Puchar Polski.PAP/lata/b