Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Legia trenuje na Cyprze: sparing z Ajaxem

Warszawa

fot

Do wiosennej rundy ligowej i meczów w Lidze Europejskiej piłkarze Legii przygotowują się na Cyprze. W sobotę rozegrają pierwszy sparing w tym roku. Podopieczni Macieja Skorży zmierzą się z młodzieżową drużyną Ajaxu Amsterdam.

Sparing z Holendrami będzie szansą dla młodych zawodników Legii. A to dlatego, że - jak podaje portal legia.com - na drobne urazy narzeka kilku zawodników pierwszego składu: Ivica Vrdoljak, Jakub Wawrzyniak, Danijel Ljubojia, Marcin Komorowski, Miroslav Radovic, Michał Żyro. Trener Skorża może więc sięgnać po młodszych zmienników.

Mecz w sobotę o 14.00

Ajax U-21 przebywa w Ayia Napie od 8 stycznia. Na Cypr przyjechała drużyna młodzieżowa, ale kilku jej zawodników zostało zgłoszonych do Ligi Mistrzów.

Według sztabu szkoleniowego Legii prezentujący techniczny, szybki futbol, Ajax jest idealnym rywalem. - Przede wszystkim chcemy przyjrzeć się, jak nasi piłkarze wyglądają na tle drużyny Ajaxu Amsterdam U-21, która naszym zdaniem prezentuje poziom seniorski – tłumaczył legii.com Rafał Janas, drugi trener.

Redakcja legia.com przeprowadzi relacje live oraz audio z tego spotkania. Początek w sobotę o godzinie 14.00.

Legioniści pozostaną na cypryjskiej Ayia Napie od poniedziałku. Jak podaje portal, w zajęciach uczestniczy włoski spec od przygotowania fizycznego, Paolo Terziotti.

legia.com//bako/mz