Legia szykuje się do fety. Czas i miejsce ustalone

Warszawa

Jeśli Legia Warszawa zdobędzie w niedzielę tytuł mistrza Polski, ceremonia wręczenia piłkarzom trofeum i medali odbędzie się dzień później o 17.30 na placu Zamkowym. Ostatni w tym sezonie mecz podopieczni Deana Klafurica rozegrają w Poznaniu z Lechem.

Remis lub zwycięstwo w stolicy Wielkopolski zapewni Legii tytuł niezależnie od rozstrzygnięcia w Białymstoku, gdzie wicelider Jagiellonia podejmie Wisłę Płock. Jeśli warszawianie przegrają, a "Jaga" zdobędzie trzy punkty, wówczas to ona będzie mistrzem Polski.

"Uroczystość będzie miała charakter otwarty. Wcześniej jednak przed drużyną jeszcze jedno, najważniejsze zadanie do wykonania, dlatego dodatkowe informacje o ceremonii przekażemy po pozytywnym zakończeniu ostatniej kolejki ekstraklasy" - napisała w komunikacie Legia Warszawa.

Poinformowano również, że nie będzie możliwości obejrzenia meczu z Lechem na telebimach na stadionie przy Łazienkowskiej w Warszawie. "Nie otrzymaliśmy niezbędnej zgody na organizację imprezy masowej" - wyjaśniono.

Lech będzie trzeci

Wcześniej, po rozmowach Ekstraklasy S.A. z przedstawicielami Lecha, Legii i Jagiellonii, spółka prowadząca rozgrywki informowała, że w przypadku zdobycia tytułu w Poznaniu piłkarze Legii jak najszybciej wrócą do stolicy, gdzie odbędzie się ceremonia wręczenia trofeum i złotych medali. Dekoracji na stadionie w Poznaniu nie będzie ze względów bezpieczeństwa. Jeżeli po tytuł sięgnie Jagiellonia, zespół Ireneusza Mamrota świętować będzie w Białymstoku.

Przed ostatnią kolejką Legia ma 67 punktów i o trzy wyprzedza Jagiellonię. Lech (60 punktów) zakończy sezon na trzecim miejscu niezależnie od wyników meczów ostatniej kolejki. Wszystkie spotkania grupy mistrzowskiej rozpoczną się w niedzielę o godz. 18.

Legia zwycięska, ale bez fety

PAP/b