Legia sprawdzi stadion, Sevilla sprawdzi Legię

TVN Warszawa

Janusz Partyka/legia.comSparing z Sevillą

Na kilka dni przed meczem z Lechem Poznań i na tydzień przed finałem Pucharu Polski, Legia Warszawa zagra mecz z Sevillą. Drużyna Macieja Skorży hiszpański klub podejmie na Stadionie Narodowym.

CZYTAJ TEŻ O UTRUDNIENIACH W ZWIĄZKU Z MECZEM: ZAMKNIĘTE ULICE, KOMUNIKACJA ZASTĘPCZA

Przedstawiciele obu klubów zapowiedzieli, że w stolicy zagrają podstawowi zawodnicy. Ze strony Legii marne są jednak szanse, że na murawie zobaczymy Michała Żewłakowa, Wojciecha Skabę czy Olka Jagiełło, którzy zmagają się z kontuzjami po ostatnim ligowym meczu. Niepewny jest również występ Michała Hubnika, który dochodzi do siebie po urazie ścięgna Achillesa.

W jakim składzie Hiszpanie?

Z kolei Hiszpanie dzień przed sparingiem zagrają ligowe spotkanie z Getafe. - Nie sądzę, aby Sevilla zagrała w Warszawie w najsilniejszym składzie. Dla Hiszpanów mecz z Getafe będzie miał olbrzymie znaczenie, bo ekipa z Andaluzji walczy o udział w Lidze Europy. Decyzje o tym, kto przyleci do Warszawy zapewne zapadną po spotkaniu z Getafe – powiedział dla portalu legia.com hiszpański napastnik Legii Nacho Novo.

Mimo to przedstawiciele Sevilli zapowiedzieli, że drużyna zagra w możliwie najsilniejszym składzie. - Otrzymaliśmy możliwość gry na jednej z aren Euro 2012, a w Warszawie potraktowano nas jako jeden z czołowych zespołów w Europie, dlatego nie mogliśmy stracić takiej okazji i rozegramy to spotkanie. Być może kalendarz nie jest najkorzystniejszy dla naszego zespołu, ale znajdziemy odpowiednie rozwiązanie, ponieważ mamy szeroką kadrę. Mecz z Legią to prestiżowe wydarzenie – stwierdził Michel.

Sevilla w latach 2006 i 2007 sięgnęła po Puchar UEFA. Obecnie zajmuje 9. miejsce w Primera Division.

Sprawdzian przed Euro 2012

Mecz z hiszpańską drużyną będzie jedną z ostatnich prób Stadionu Narodowego przed zbliżającym się Euro 2012.

Początek spotkania o godzinie 18:00.

Rozkład wejść i sektorów
Stadionnarodowy.org

bf/roody//mz