Legia - Śląsk na Łazienkowskiej Superpuchar na rozgrzewkę

Warszawa

legia.comLegia chce zdobyć Superpuchar

Piłkarskie emocje związane meczami Ekstraklasy zaczną się już za tydzień. Ale już w tę niedzielę przy Łazienkowskiej przedsmak emocji - o 16:30 Legia podejmie Śląsk w meczu o Superpuchar Polski.

Mecz o Superpuchar, który zwyczajowo otwiera piłkarski sezon w Polsce, organizowany jest na tydzień przed startem ligi. O trofeum walczy mistrz Polski i zdobywca pucharu. W tym sezonie to Śląsk Wrocław i Legia Warszawa.

"Jesteśmy bardziej podbudowani"

Faworytem niedzielnego spotkania wydaje się być Legia, która znacznie lepiej radzi sobie w europejskich pucharach. W ostatnim spotkaniu wygrała w eliminacjach Ligi Europejskiej z austriacką drużyną SV Ried 3:1. Śląsk walczył o Ligę Mistrzów, ale wyraźnie przegrał ze szwedzkim Helsingborgiem 3:1 (w dwumeczu 6:1).

- Po ostatnich spotkaniach jesteśmy bardziej podbudowani niż Śląsk. Nie wolno nam jednak lekceważyć wrocławian, którzy mają dobry, doświadczony zespół. Musimy być przygotowani na walkę od pierwszej minuty, a nie jest wykluczone, że to spotkanie będzie trwało więcej niż 90 minut – powiedział dla portalu Legia.com Marek Saganowski, który jeszcze nigdy nie zdobył Superpucharu.

SPRAWDŹ JAK KUPIĆ BILETY

W zeszłym roku się nie udało

Dla Legii będzie to ósmy mecz o Superpuchar w jej historii. Jak do tej pory warszawska drużyna wygrywała 4 razy. Śląsk zagra o to trofeum po raz drugi. Pierwszy raz grał w 1987 roku z Górnikiem Zabrze i wygrał 2:0. Mecz o Superpuchar Polski jest organizowany nieregularnie od 1980 roku.

W zeszłym sezonie miał być rozegrany na Stadionie Narodowym, jednak władze Warszawy wydały negatywną opinię na temat rozgrywania meczu na nowym stadionie. Mecz został odwołany.

Mecz o Superpuchar Polski 2012 12 sierpnia 2012 – godz. 16:30Pepsi Arena – ul. Łazienkowska 3.

band/roody