Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ursynowie

W weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Legia "skazana na mistrza"? Wraca ekstraklasa

TVN Warszawa

Mateusz Kostrzewa / legia.comLegia będzie mistrzem?

Wzmocniona m.in. byłymi piłkarzami Polonii Legia idzie po mistrzostwo. "Czarne Koszule" chcą udowodnić, że mimo osłabień wciąż będą liczyć się w lidze. W weekend rozgrywki wznawia T-Mobile Ekstraklasa.

- Zrobimy wszystko, by zawodnicy nie myśleli o mistrzostwie i patrzyli na tabelę. Zaczynamy od zera i chcemy dążyć do celu krok po kroku - mówi Jan Urban, trener Legii. Choć wielu już "skazało" Legię na mistrzostwo kraju, to szkoleniowiec drużyny z Łazienkowskiej woli być ostrożny.

Dwóch z Polonii

Na co stać Legię, która zajmuje pierwsze miejsce w lidze dowiemy się w sobotę. W Kielcach zmierzy się z Koroną, która zajmuje 13. miejsce. - Czeka nas inne spotkanie od tego z rundy jesiennej. Boisko w Kielcach nie jest w najlepszym stanie i spodziewam się meczu walki. Piłkarską jakość łatwiej pokazać na dobrze przygotowanej murawie - zaznacza Urban.

Na razie zdradzać nie chce, kto wybiegnie na murawę. Po zimowym okresie przygotowawczym nie może skorzystać z kontuzjowanych Jakuba Rzeźniczaka, Dicksona Choto i Marko Sulera. Ale drużynę wzmocnił m.in. reprezentant kraju - Tomasz Jodłowiec (przyszedł ze Śląska Wrocław). A także Tomasz Brzyski i Wladimir Dwaliszwili (obaj z Polonii Warszawa). Ten ostatni będzie rywalizował o miejsce w ataku z Ljuboją i Saganowskim.

Ciasno robi się także w drugiej linii. Pewniakami do gry wydają się Jakub Kosecki i Miroslav Radović. Z walki o wyjściową jedenastkę nie zrezygnują też Bartosz Bereszyński oraz Michał Kucharczyk. Z kolei w środku pola Urban dysponuje Danielem Łukasikiem, Ivicą Vrdoljakiem, Dominikiem Furmanem oraz Januszem Golem.

Nowa Polonia?

W nieco innej sytuacji jest stołeczna Polonia. Po udanej rundzie jesiennej klub zajmuje 3. miejsce w Ekstraklasie, ale "Czarne Koszule" opuściło kilku kluczowych graczy.

Odeszli dwaj napastnicy - Wladimir Dwaliszwili i Łukasz Teodorczyk - oraz obrońcy - Marcin Baszczyński i Tomasz Brzyski. Przy Konwiktorskiej nie zobaczymy też Đorđe Čotry.

Przyszli za to do Polonii Martin Baran oraz reprezentant Estonii Igor Morozov, a także boczny obrońca lub środkowy pomocnik Jakub Tosik, skrzydłowy Vytautas Lukša i napastnik Paweł Tarnowski.

Jak zagra Polonia po zmianach? Kibice przekonają się już w piątek. "Czarne Koszule" zmierzą się z zajmującą 6. pozycję w lidze Lechią Gdańsk.

KORONA KIELCE - LEGIA WARSZAWA, SOBOTA, GODZ. 18

POLONIA WARSZAWA – LECHIA GDAŃSK, PIĄTEK, GODZ.20.45

Legia.com, ksppolonia.pl/ran