Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE RUCHU

Szóstego grudnia wchodzą w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Legia się zbroi. "Jędza" wraca na Łazienkowską

Warszawa

M.Kostrzewa / legia.comArtur Jędrzejczyk wraca do Legii

Pierwsze ruchy kadrowe w Legii przed drugą częścią sezonu. Do klubu wraca Artur Jędrzejczyk. Obrońca został wypożyczony z rosyjskiego FK Krasnodar, ale wicemistrzowie Polski zapewnili sobie prawo pierwokupu.

Legia zyskuje reprezentanta Polski, piłkarza, którego 1,5 roku temu sprzedała za ponad 2 mln euro. Jędrzejczyk ostatni rok w Krasnodarze miał nieudany. Zerwał więzadła krzyżowe w kolanie i od tamtego momentu nie odzyskał swojej pozycji w drużynie. W tym sezonie zagrał tylko w sześciu meczach rosyjskiej ekstraklasy.

Wrócił, bo chce na Euro 2016

Ale w "Jędzę" wierzy selekcjoner reprezentacji Adam Nawałka, który widzi piłkarza w kadrze na Euro 2016. Warunek jest jeden: musi grać. Stąd decyzja o powrocie do Warszawy, w której spędził najlepsze lata kariery - z Legią zdobył mistrzostwo kraju i trzykrotnie Puchar Polski.

Obrońcę doskonale z Rosji pamięta obecny trener zespołu Stanisław Czerczesow. - To piłkarz na wysokim poziomie, sporo go obserwowałem - przyznał niedawno, gdy pojawiły się pierwsze sygnały o powrocie 28-latka na Łazienkowską.

Return of the King :) pic.twitter.com/8oU9CmBioQ— Legionisci.com (@LegionisciCom) grudzień 9, 2015

Więcej na sport.tvn24.pl

twis/sk