Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ursynowie

W weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Legia rozbiła Okocimskiego w Pucharze Polski

TVN Warszawa


Cztery bramki wbili piłkarze Legii Warszawa I-ligowemu Okocimskiemu Brzesko w rozgrywkach Pucharu Polski. Dwa gole były autorstwa Żyro, po jednym trafieniu dołożyli Saganowski i debiutant Kopczyński.

Od początku spotkania na stadionie w Brzesku legioniści dominowali w środku pola. Pierwszą groźną okazję podopieczni Jana Urbana stworzyli w 3. minucie. Do dośrodkowania Jakuba Wawrzyniaka wyskoczył Michał Kucharczyk. Reprezentant Polski uderzył, ale jego strzał został zablokowany. Potem sytuację sam na sam zmarnował Michał Żyro.

Wraz z upływającym czasem przewaga gości z Warszawy rosła, ale - podobnie jak w poprzednich spotkaniach - największym grzechem legionistów była nieskuteczność.

Wreszcie, w 43. minucie, gola zdobył debiutujący w zespole Michał Kopczyński.

Po przerwie skuteczniejsi

W 54. minucie doskonałe podanie ze środka pola otrzymał Michał Żyro, minął bramkarza gospodarzy i strzelił na 2:0. Parę minut później idealnie wyłożył piłkę Markowi Saganowskiemu, który umieścił ją w pustej bramce.

W 87. minucie znów błysnął Żyro. Przejął piłkę przed polem karnym gospodarzy i zdobył czwartego gola dla Legii.

CZYTAJ WIĘCEJ NA LEGIA.COM

Okocimski - Legia 0:4 (0:1) Kopczyński 43', Żyro 54' i 87', Saganowski 58' legia.com//b/mz