Przygotuj się na:

FERIE W KOMUNIKACJI

W czasie ferii zimowych autobusy i tramwaje będą jeździć według zmienionych rozkładów jazdy.

Legia pamięta o Powstaniu. Hołd w drodze na mecz

TVN Warszawa

TVN 24Hołd w drodze na mecz

Legia Warszawa uczciła pamięć bohaterów. W piątek delegacja klubu, z kapitanem Jakubem Rzeźniczakiem na czele, złożyła wieniec przy pomniku Powstania Warszawskiego. W sobotę już cały zespół oddał hołd wszystkim walczącym o stolicę w 1944 roku.

W piątek rozpoczęły się obchody 71. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Na placu Krasińskich odbył się uroczysty Apel Poległych. Po mszy świętej delegacja Legii wraz z kibicami klubu oddali hołd powstańcom i złożyli biało-czerwone wieńce przy pomniku Powstania Warszawskiego.

"Cześć i chwała Bohaterom!!! PamiętaMY" - napisał na jednym z portali społecznościowych Jakub Rzeźniczak.

CZYTAJ WIĘCEJ O OBCHODACH POWSTANIA >

Z symbolem Polski Walczącej

Kapitan Legii podczas uroczystości był bardzo skupiony i wyglądał na wzruszonego.Dla Rzeźniczaka bardzo ważna jest pamięć o obrońcach stolicy, którzy w 1944 roku ginęli za wolność ojczyzny. Piłkarz na co dzień także manifestuje swoje przywiązanie do historycznych symboli z czasów II wojny światowej. Można go zobaczyć chociażby w koszulkach z charakterystycznym znakiem Polski Walczącej. Oczywiście podczas obchodów wybuchu Powstania Warszawskiego także nie mogło zabraknąć kapitana Legii.Na sobotę zaplanowano kolejne uroczystości rocznicowe.Powstanie wybuchło 1 sierpnia 1944 i trwało 63 dni. Po pierwszych sukcesach powstańcy musieli ustąpić wojskom niemieckim okupującym stolicę. W działaniach wojennych toczących się na terenie stolicy poległo blisko 200 tys. osób – żołnierzy i cywilnych mieszkańców miasta. CZYTAJ TEŻ NA SPORT.TVN24.PL dasz/twis