Przygotuj się na:

ZMIANY I UTRUDNIENIA NA GÓRCZEWSKIEJ

Od nocy z 31 maja na 1 czerwca ruch w obu kierunkach będzie odbywał się jezdnią w kierunku centrum.

  Legia oficjalnie ma nowego trenera. "Cieszę się, że wróciłem do domu"

  Najnowsze


  Stało się to, co zapowiadano już od kilku dni. Nowym trenerem Legii Warszawa został Jacek Magiera, który grał w niej przez dziewięć lat. - Dyscyplina, punktualność, bycie profesjonalistą przez 24 godziny na dobę. To moje zasady - wyjawił na pierwszej w nowej roli konferencji prasowej.

  Magiera w przeszłości był piłkarzem Legii, a także pracował w niej jako asystent trenera i opiekun rezerw. Ostatnio prowadził Zagłębie Sosnowiec, ale gdy w niedzielę prezes mistrza Polski Bogusław Leśnodorski poinformował o zwolnieniu Besnika Hasiego, spekulowano, że 39-latek wróci do Warszawy.

  W czwartek Magiera rozwiązał kontrakt z liderem I ligi. Stało się wtedy jasne, że lada moment podpisze kontrakt przy Łazienkowskiej. W sobotę w południe warszawski klub zaprezentował nowego szkoleniowca.

  Trudny pierwszy test

  - Dzień dobry, cieszę się, że wróciłem do domu - zaczął sobotnią konferencję Magiera. - Między mną, Zagłębiem i Legią była niepisana umowa, że jeśli będzie potrzeba, to wrócę na Łazienkowską - podkreślił na wstępie.

  Nowy trener Legii podpisał dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok.

  - Trzeba zdiagnozować problem, podać leki i potem zacząć działać. Dyscyplina, punktualność, bycie profesjonalistą przez 24 godziny na dobę. To są moje zasady - oznajmił szkoleniowiec.

  Pierwszy test w roli nowego trenera Magiera zaliczy we wtorek w Lizbonie. Tam Legia zagra ze Sportingiem w meczu 2. kolejki Ligi Mistrzów.

  CZYTAJ TEŻ NA SPORT.TVN24.PL

  lukl