Legia odbiła sobie Ajax i rozsiadła się w fotelu lidera

Warszawa

Czkawkę po przegranej pucharowej batalii z Ajaksem piłkarze Legii odbili sobie pewnym zwycięstwem z Podbeskidziem. Wygrali 3:0 i wykorzystując potknięcia konkurencji, powiększyli przewagę nad grupą pościgową do czterech punktów.

Efektowne zwycięstwo miało być najlepszą receptą na pokonanie kaca po odpadnięciu z Ligi Europy, po której przy Łazienkowskiej wiele sobie obiecywano. Niektórzy przebąkiwali coś nawet o finale, a skończyło się na 0:4 w dwumeczu z Ajaksem zaledwie w 1/16 finału.

Zanim mecz się rozpoczął, nastąpiła minuta ciszy dla zmarłych w tym tygodniu Mariana Szei i Bohdana Tomaszewskiego i efektowna oprawa, którą kibice z "Żylety" uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych. Potem piłkarze Legii mogli przejść do swojej "kuracji". Minęło kilkanaście minut i już prowadzili. Efektowną akcję Tomasza Jodłowca wykończył Adam Ryczkowski, który zdobył swoją drugą bramkę w ekstraklasie.

Górale próbowali zrobić Legii krzywdę, ale w bramce bezbłędny był rozgrywający setne spotkanie w warszawskim klubie Dusan Kuciak. Do kontynuacji unicestwiania rywali wzięli się po przerwie, a za egzekucję zabrali się rezerwowi w niedzielę Ondrej Duda (zamienił na gola rzut karny, trochę dyskusyjny, po faulu na swojej osobie) i Michał Kucharczyk, który w ostatnich sekundach spotkania tak podał piłkę Orlando Sa, że Portugalczykowi wystarczyło dostawić tylko nogę.

Wsparcie dla Kucharczyka

Przy okazji swojego wejścia na boisko "Kuchy", mocno ostatnio krytykowany za fatalne pudło w czwartek, dostał wsparcie od kibiców. Po trybunach niosło się "Kuchy jest z nami" oraz "CWKS! Do boju Legia Warszawa. Dwie bramki Kucharczyk i dwie Saganowski i mamy mistrza Polski".

Do mistrzostwa jeszcze droga daleka, ale Legia już ma cztery punkty przewagi nad drugą w tabeli Jagiellonią, która w niedzielę boleśnie potknęła się w Białymstoku z Koroną.

Legia Warszawa - Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:0 (1:0)Bramki: Adam Ryczkowski (12), Ondrej Duda (53-karny), Orlando Sa (90+2).

Legia Warszawa: Dusan Kuciak - Bartosz Bereszyński, Jakub Rzeźniczak, Inaki Astiz, Tomasz Brzyski - Michał Żyro, Ivica Vrdoljak, Tomasz Jodłowiec, Michał Masłowski (50. Ondrej Duda), Adam Ryczkowski (69. Michał Kucharczyk) - Orlando Sa.

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Michal Peskovic - Marek Sokołowski, Adam Deja, Pavol Stano, Bartłomiej Konieczny, Piotr Tomasik - Damian Chmiel, Maciej Iwański (62. Maciej Korzym), Kristian Kolcak, Frank Adu Kwame (79. Adam Pazio) - Piotr Malinowski (46. Bartosz Śpiączka).twis/ep