Legia niemile widziana. Kolejny zakaz od UEFA

Warszawa

Wikipedia (CC BY SA 3.0)Sektor przeznaczony dla kibiców gości będzie pusty

Do czasu zakończenia postępowania w sprawie incydentów przed meczem z Realem w Madrycie Komisja Kontroli Etyki i Dyscypliny UEFA postanowiła zakazać zorganizowanym grupom kibiców Legii wyjazdu na spotkania piłkarskiej Ligi Mistrzów - poinformował warszawski klub.

"Mając powyższe na uwadze informujemy, że na mecz Ligi Mistrzów UEFA przeciwko Borussii w Dortmundzie nie będzie zorganizowanego wyjazdu naszych kibiców" - przekazał w komunikacie stołeczny klub. Spotkanie odbędzie się 22 listopada.

Oznacza to, że Legia nie będzie prowadzić sprzedaży biletów za swoim pośrednictwem i sektor przeznaczony dla kibiców gości będzie w Dortmundzie pusty. Fani z Polski mogą jednak indywidualnie zakupić wejściówki. Zasiądą wówczas na trybunach razem z kibicami BVB.

Niespokojnie w Madrycie

Przed przegranym 1:5 meczem z Realem w 3. kolejce grupy F (18 października), kibice zespołu mistrza Polski w drodze na stadion Santiago Bernabeu starli się z funkcjonariuszami policji oraz ochrony. Według hiszpańskich mediów, służby porządkowe użyły gumowych kul. Zatrzymano 13 pseudokibiców gości.

Jak przyznał dyrektor Legii do spraw komunikacji z mediami Seweryn Dmowski, klub może zostać za to nawet wykluczony z LM. "Wydaje mi się, że taka groźba jest realna" - mówił po powrocie zespołu do kraju. Zapowiedział wówczas, że klub ograniczy liczbę wejściówek na mecz w Dortmundzie do kilkuset sztuk. W Madrycie było ich ok. czterech tysięcy.

Kolejna kara

Europejska Unia Piłkarska (UEFA) już raz ukarała Legię w tym sezonie za niewłaściwe zachowanie kibiców podczas meczu z Borussią Dortmund w Warszawie (14 września, 0:6). Z tego powodu mistrz Polski zagrał 2 listopada w Warszawie z Realem przy pustych trybunach. Spotkanie zakończyło się remisem 3:3.

CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT:

Burdy na trybunach pokazała telewizja ZDF
TVN24

CZYTAJ TEŻ NA SPORT24.TVN24.PL

tg/PAP/b