Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

Legia nie puści Ljuboji

Warszawa

M. Kostrzewa/legia.comLjuboja zostaje w Legii

Jak poinformowała oficjalna strona warszawskiej Legii, Danijel Ljuboja przedłużył kontrakt z liderem Ekstraklasy. Serb zostanie przy Łazienkowskiej na kolejny sezon.

Dotychczasowy kontrakt Ljuboji wygasał wraz z końcem obecnego sezonu, jednak działacze Legii namawiali Serba na przedłużenie umowy już od dwóch tygodni.

W poniedziałek najlepiej zarabiającego swojego piłkarza (wraz z premiami zarabiał dotąd rocznie ok. 550 tys. euro) wreszcie przekonali. 33-letni napastnik zostanie więc przy Łazienkowskiej na kolejny sezon.

Córka jednym z argumentów

Rozmowy były o tyle łatwiejsze, że piłkarzowi Warszawa od razu przypadła do gustu, w dodatku niedawno urodziła mu się tutaj jego córka.

- Danijel wniósł wiele pozytywnego do gry drużyny, a najwięcej na jego obecności zyskali najmłodsi piłkarze. Trener Skorża chce, aby ten zawodnik został w zespole na następny sezon, dlatego przedłużyliśmy umowę - tłumaczy dyrektor Legii ds. rozwoju sportowego Marek Jóźwiak.

Najbogatszy, najlepszy

Ljuboja jest najlepszym strzelcem Legii w obecnym sezonie Ekstraklasy, zdobył 10 goli. Łącznie, odkąd w czerwcu minionego roku trafił do Warszawy, nazbierał 12 trafień w 42 występach.

Serb wydatnie pomógł stołecznemu klubowi w awansie do 1/16 Ligi Europejskiej. W dużej mierze to dzięki niemu Legia obecnie jest na najlepszej drodze do mistrzostwa kraju. Na cztery kolejki przed końcem sezonu ma trzy punkty przewagi nad drugim Śląskiem. twis//tvn24.pl