Legia mistrzem Polski. Na razie Młoda

Warszawa

Mateusz Kostrzewa /legia.comPiłkarze Młodej Ekstraklasy cieszą się ze strzelenia gola

Piłkarze Młodej Legii mistrzami Polski. Zespół prowadzony Dariusza Banasika pokonał w Popowie rówieśników z Lecha Poznań 3:0 i na dwie kolejki przed końcem rozgrywek może się cieszyć z obrony tytułu.

Mecz z Lechem rozpoczął się wyśmienicie dla zawodników Młodej Legii. Goście objęli prowadzenie już w pierwszej minucie po golu Patryka Mikity. Na przerwę drużyna ze stolicy schodziła z dwubramkową przewagą. Michał Żyro strzałem głową nie dał szans bramkarzowi Lecha.

W drugiej połowie padła tylko jedna bramka. Strzelił ją gracz Lecha. Niestety dla gospodarzy Błażej Cyfert skierował piłkę do własnej bramki.

Po 28 spotkaniach Młoda Legia ma na koncie 65 punktów. Drugi Lech traci do stołecznej drużyny dziewięć oczek, a trzeci Śląsk 14 punktów (wrocławianie mają jeszcze do rozegrania cztery spotkania).

Złe miłego początki

W bieżącym sezonie Młoda Legia radzi sobie znakomicie w rozgrywkach ligowych. Drużyna słabo rozpoczęła rundę jesienną. W pierwszych czterech kolejkach poniosła trzy porażki i straciła osiem goli. Później zespół Dariusza Banasika odbił się i od 26 sierpnia pozostaje niepokonany. W rundzie wiosennej legioniści stracili zaledwie dwie bramki.

To drugie z rzędu mistrzostwo Młodej Ekstraklasy dla Legii. Ekipa Dariusza Banasika obroniła tytuł wywalczony przed rokiem. To ostatni sezon rozgrywek Młodej Ekstraklasy. W przyszłym sezonie drużyna zmieni nazwę na Legię II.

W sobotę w ślady swoich młodszych kolegów postarają się pójść zawodnicy Legii. Przy Łazienkowskiej podejmą Lecha. Spotkanie może decydować o mistrzostwie Polski.

adsz