Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Legia ma finał Pucharu Polski

Warszawa

legia.comLegia awansowała do finału Pucharu Polski

Legia po ciężkim boju powtórzyła zwycięstwo 2:1 z Gdyni i eliminując 1-ligową Arkę awansowała do finału Pucharu Polski. 24 kwietnia o obronę trofeum zdobytego przed rokiem drużyna Macieja Skorży zmierzy się z chorzowskim Ruchem.

Legia od początku przeważała, ale goście z Gdyni groźnie kontratakowali. W 12. minucie dobrą okazję miał argentyński napastnik gospodarzy Ismael Blanco, ale strzelił za lekko i Maciej Szlaga zdołał złapać piłkę.

Pierwsza bramka dla obrońców trofeum padła w 23. minucie. Na prawym skrzydle znalazł się Blanco, dokładnie dośrodkował i z bliska piłkę do siatki wpakował Hiszpan Nacho Novo. Gol dobił Legia wtedy stanęła i oddała pole Arce. Ta wyrównała w 51. minucie. Dośrodkowanie w pole karne przedłużył Charles Nwaogu, a Piotr Kuklis z bliska pokonał Dusana Kuciaka.

Arka, mimo ataków, bramce Słowaka już nie zagroziła. Dobił ją jeszcze, w 89. minucie, Janusz Gol, który trafił z dwóch metrów, po zagraniu głową Michała Żyry. Legia, która rok temu sięgnęła po Puchar Polski w Bydgoszczy, teraz szykuje się na wyprawę do Kielc. Tam 24 kwietnia w wielkim finale zmierzy się z chorzowskim Ruchem. Legia Warszawa - Arka Gdynia 2:1 (1:0) Bramki: 1:0 Nacho Novo (23), 1:1 Piotr Kuklis (51), 2:1 Janusz Gol (89-głową). Żółta kartka: Legia - Nacho Novo. Arka - Piotr Kuklis, Piotr Kasperkiewicz, Omar Jarun. Sędzia: Paweł Gil (Lublin). Widzów: 14 221. Pierwszy mecz - 2:1. Awans - Legia