Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Legia krezusem ligi, najstabilniejsze Zagłębie

Warszawa

Mateusz Kostrzewa / legia.comLegia Warszawa najwyżej w rankingu

Ernst & Young, jak co roku, opublikował dane finansowe dotyczące klubów T-Mobile Ekstraklasy. Na szczycie rankingu znalazła się warszawska Legia, która zakończyła trzyletnią dominację Lecha Poznań.

Wg raportu najstabilniejszą sytuację finansową ma zasilane pieniędzmi KGHM-u Zagłębie Lubin.

Na drugim miejscu jest Lech, który mógł i powinien walczyć o zwycięstwo, ale stabilność Kolejorza zmniejszyła się po odpadnięciu z europejskich pucharów. Wg firmy Ernst & Young najmniej stabilną sytuację finansową ma warszawska Polonia, która przed sezonem zmieniła właściciela.

O kim się pisze?

W rankingu najbardziej medialnych klubów podium, w porównaniu do zeszłego roku, się nie zmieniło. Największym zainteresowaniem w Polsce cieszy się Legia, potem Lech, a następnie Wisła Kraków. Najmniejsze zainteresowanie budzi beniaminek T-Mobile Ekstraklasy, Piast Gliwice. Legia generuje też największe przychody.

W całościowym rankingu triumfowała Legia, a po trzech latach na drugie miejsce spadł poznański Lech. Podium uzupełnia Wisła Kraków, a na czwartą pozycję (o jedno miejsce) awansował mistrz Polski - Śląsk Wrocław. Najniżej uplasował się drugi z beniaminków - Pogoń Szczecin.

W rankingu umieszczono też dwóch spadkowiczów z T-Mobile Ekstraklasy: ŁKS Łódź i najstarszy polski klub, czyli Cracovię.

Czytaj więcej na tvn24.pl

kcz/roody