Legia kontra Lazio. Urban wie, jak zagrać

Warszawa

Trener Legii Jan Urban wierzy, że jego podopieczni wyciągnęli wnioski z przegranych eliminacji Ligi Mistrzów i w czwartek, w pierwszym meczu Ligi Europy z Lazio chce zobaczyć sprawnie funkcjonujący kolektyw. - Mam nadzieję widzieć progres w grze zespołu - podkreślił Urban.

POSZATKOWANA LEGIA W OBRONIE - CZYTAJ WIĘCEJ NA SPORT.TVN24.PL.

Na konferencji w Rzymie szkoleniowiec legionistów wyglądał na zrelaksowanego. Zaznaczył jednak, że sytuacja z Koroną nie ma prawa się powtórzyć, a jego piłkarze powinni być skoncentrowani przez 90 minut każdego spotkania.

"Sam udział progresem"

- Wcześniej z Legią nie dostałem się do grupy europejskich pucharów. Już sam udział w tych rozgrywkach jest dla nas progresem. Chciałbym, żeby zawodnicy nacieszyli się spotkaniami w Lidze Europy. Żeby to zrobić, trzeba po prostu grać w piłkę. Musimy pokazać, na co nas stać - powiedział Urban.

Dodał też: - Musimy zachować rozsądek, bo mamy naprzeciw siebie rywala bardzo doświadczonego, ze świetnymi zawodnikami.

Lazio jak Steaua

Ponadto stwierdził, po raz kolejny, że uznawany za faworyta grupy Lazio jest na podobnym poziomie co rywal Legii w el. LM - Steaua. Zastanawiał się jednak, czy Lazio myślami nie będzie przypadkiem przy weekendowych derbach Rzymu.

- Zespoły z tego kraju często podchodzą do Ligi Europy z pewną rezerwą. Lazio ma siedemnastu obcokrajowców. Nawet jeśli zagraliby z nami rezerwowi, to nie muszą utworzyć słabszej drużyny niż ta, która zmierzy się z Romą - zaznaczył polski szkoleniowiec.

Szanują Legię

Jednak trener piłkarzy Lazio Vladimir Petković rozwiał wątpliwości legionistów i powiedział, że jego podopieczni nie potraktują ulgowo meczu z warszawianami.

- Legia to zespół, który szanujemy, dlatego wystawimy możliwie najsilniejszy skład - stwierdził Petković.

Pozostali rywale Legii w grupie J to Apollon Limassol i Trabzonspor z Adrianem Mierzejewskim w składzie.

"Liga Europy to wyzwanie"

- Chcemy sprawdzić się na tle silnych europejskich drużyn. Liga Europy to dla nas wyzwanie i zdobywanie doświadczenia, ale chcemy także nawiązać walkę z resztą zespołów. Wierzymy, że możemy wyjść z grupy - powiedział Urban.

Po czym dodał: - Powinniśmy zagrać o wiele spokojniej niż w dotychczasowych meczach. Chciałbym, żeby zawodnicy cieszyli się piłką.

Początek spotkania Lazio - Legia w czwartek o godz. 21:05. Relacja na żywo w sport.tvn24.pl.

CZYTAJ TEŻ NA SPORT.TVN24.PL

Główne zdjęcie Bartłomiej Zborowski/PAP

kris/roody