Legia czeka i pisze list. "Niech wygra futbol!"

Warszawa

TVN24Decyzja UEFA w środę

W przeddzień obrad Komisji Dyscyplinarnej UEFA, która będzie rozpatrywać odwołanie Legii, warszawski klub wystosował list otwarty do "środowiska piłkarskiego na świecie". "Mamy nadzieję, że wszystkie decyzje, które będą zapadały w najbliższych dniach oraz w przyszłości, będą zgodne z duchem gry, która zaczyna i kończy się na boisku" - czytamy w nim.

Legię ukarano walkowerem za wystawienie do gry piłkarza, który według przepisów UEFA grać nie powinien. W konsekwencji do przedsionka Ligi Mistrzów dostał się Celtic, mimo że na boisku przegrał w dwumeczu z mistrzami Polski z kretesem (1:6).Ale warszawski klub nie załamuje rąk. W poniedziałek otrzymał uzasadnienie werdyktu Komisji Dyscyplinarnej UEFA, więc można było oficjalnie odwołać się od tej decyzji. Apelację Komisja rozpatrzy w środę. Posiedzenie zwołano na godz. 8.

Krakowski prawnik Maciej Bałaziński podkreśla w rozmowie ze sport.tvn24.pl, że Legia wcale nie stoi na straconej pozycji.

Decyzje zgodne z duchem gry

Do tego czasu Legia nie zamierza czekać bezczynnie. W liście otwartym, skierowanym - jak pisze - do środowiska piłkarskiego na świecie zachęca do wsparcia działań klubu. "Mamy nadzieję, że wszystkie decyzje, które będą zapadały w najbliższych dniach oraz w przyszłości, będą zgodne z duchem gry, która zaczyna i kończy się na boisku. Dołącz do nas, jeśli popierasz futbol oparty na wartościach takich jak fair-play, szacunek i sportowa rywalizacja".

Z poparciem Deco i Lewandowskiego

Do akcji #NiechWygraFutbol, jak podaje stołeczny klub, przyłączyły się już znane osoby ze świata piłki. To m.in.: Robert Lewandowski, Grzegorz Krychowiak czy były piłkarz Barcelony i reprezentacji Portugalii Deco.Niech wygra futbol!List otwarty Klubu Legia Warszawa do środowiska piłkarskiego na świecie.Drodzy Przyjaciele!Piłka nożna to nasza wspólna pasja. Jesteśmy głęboko przekonani, że ta piękna gra powinna być oparta na uniwersalnych wartościach – wspólnych dla wszystkich, którzy wychodzą na boisko, by walczyć na nim o zwycięstwo. Wartości te, powszechnie akceptowane przez całą europejską piłkarską rodzinę, to: po pierwsze piłka, fair-play i szacunek.W ostatnich dniach uważnie przyglądamy się działaniom europejskich piłkarskich organów piłkarskich. Wierzymy, że najważniejszym elementem gry jest wynik uczciwie wywalczony na boisku, zgodnie z pierwszą i naczelną zasadą zapisaną w "UEFA Values": futbol jest najważniejszy. Wszyscy jesteśmy za niego odpowiedzialni i powinniśmy wspólnie dbać, aby kolejnym pokoleniom przekazać piłkarskie dziedzictwo oparte na nadrzędnych wartościach.Mamy nadzieję, że wszystkie decyzje, które będą zapadały w najbliższych dniach oraz w przyszłości, będą zgodne z duchem gry, która zaczyna i kończy się na boisku. Dołącz do nas, jeśli popierasz futbol oparty na wartościach takich jak fair-play, szacunek i sportowa rywalizacja.#NiechWygraFutbol #LetFootballWin

twis/sport.tvn24.pl