Legia chce zdobyć Kraków Pierwszy raz od 15 lat

Warszawa

Adam Polak /Legia.comW poprzedniej rundzie Legia wygrała 2:0

Jeszcze niedawno mecze Wisły i Legii decydowały o mistrzostwie kraju, w piątek spotkanie w Krakowie może zadecydować, czy Biała Gwiazda nie straci jednej z szans na dostanie się do europejskich pucharów, a czy legionistom nie odjedzie pozycja lidera i tytuł będący na wyciągnięcie ich ręki. - To będzie wyjątkowy mecz - słychać w obu zespołach. A będzie na pewno, bo Legia postara się wygrać w Krakowie pierwszy raz od 15 lat, a trener Wisły Michał Probierz wreszcie pokonać swojego vis-a-vis.

W Krakowie już raczej się pogodzono, że tytuł trafi w inne ręce. Do prowadzącej Legii wiślacy tracą już jedenaście punktów, ale wciąż walczą o podium i europejskie puchary (do których mogą dostać się jeszcze inną furtką - sięgając po Puchar Polski). Zatarg ze Skorżą Dlatego nie mogą pozwolić sobie na stratę punktów. Opiekun Białej Gwiazdy Michał Probierz zapowiada więc grę o pełną pulę. Po nią sięgnął tylko raz, odkąd objął w lutym mistrzów Polski - w debiucie, w Gdańsku z Lechią.

- Są elementy, które w wykonaniu Legii są bardzo groźne, ale są również takie, z którymi Legia miała problemy i mam nadzieję, że uda nam się to wykorzystać - liczy Probierz. On ma również ochotę na zwycięstwo jeszcze z innego powodu. Ze swoim vis-a-vis Maciejem Skorżą jeszcze nie wygrał. Osiem pojedynków zakończyło się sześcioma zwycięstwami Skorży, dwukrotnie mecze zespołów obu szkoleniowców kończyły się remisami. Bez sentymentu Dla trenera Legii wieczorne spotkanie będzie sentymentalną podróżą. Jeszcze dwa lata temu pracował przy Reymonta. Z Wisłą dwukrotnie wygrywał ligę.

- To ładne miasto i tyle jeśli chodzi o wspomnienia - dla Skorży przeszłość się nie liczy. Fatum Krakowa Jego zespół również nie może pozwolić sobie na stratę punktów, bo nad drugim w tabeli Śląskiem ma tylko dwa "oczka" przewagi. - Jesteśmy drużyną, która już nie może pozwolić sobie nawet na remis, jeżeli chcemy po tej kolejce dalej być liderem. A chcemy - zapowiedział. Jeśli się uda legionistom wygrać w Krakowie, odniosą pierwsze zwycięstwo na stadionie Wisły od 15 lat. Ostatni raz przywieźli trzy punkty z Reymonta 17 maja 1997 roku, wygrali 3:1, a jedną z bramek zdobył Jacek Bednarz, obecny... dyrektor Białej Gwiazdy. Michał Probierz vs Maciej Skorża: Widzew (Probierz) - Groclin (Skorża) 0:0 (3 marca 2007) Polonia Bytom (Probierz) - Wisła (Skorża) 1:2 (28 marca 2008) Jagiellonia (Probierz) - Wisła (Skorża) 0:2 (21 września 2008) Wisła (Skorża) - Jagiellonia (Probierz) 1:0 (2 kwietnia 2009) Wisła (Skorża) - Jagiellonia (Probierz) 2:1 (29 sierpnia 2009) Wisła (Skorża) - Jagiellonia (Probierz) 1:0 (12 marca 2010) Legia (Skorża) - Jagiellonia (Probierz) 2:0 (6 listopada 2010) Jagiellonia (Probierz) - Legia (Skorża) 0:0 (13 maja 2011) CZYTAJ WIĘCEJ NA TVN24.PL tvn24.pl/twis/k