Legia chce uciec rywalom. Dziś pojedynek z Ruchem

Warszawa

Mateusz Kostrzewa / legia.comLegia zagra z Ruchem

Legia chce umocnić się na czele Ekstraklasy i wywalczyć tytuł mistrza jesieni. Na drodze stołecznej drużyny stanie w niedzielę Ruch Chorzów. Początek meczu o godz. 17 przy Łazienkowskiej.

Jak podaje serwis Legia.com, pod znakiem zapytania staje występ lidera klasyfikacji strzelców T-Mobile Ekstraklasy, czyli Daniela Ljuboi. Serb narzeka na bóle w pachwinach, ale zdaniem sztabu medycznego w niedzielę powinien być gotowy do gry.

"Liczą na wygraną"

Zagrać ma również Jakub Kosecki, który zmagał się z kontuzją pleców. Nie zagrają za to Vrdoljak, Efir, Saganowski i Wolski. Za żółte kartki pauzuje Rzeźniczak.

Jeżeli Legia wygra w niedzielę z Ruchem, to powiększy przewagę nad kolejnym drużynami w tabeli i umocni się na pierwszym miejscu. Zespół z Chorzowa może jednak łatwo skóry nie sprzedać. Na Legia.com czytamy, że Chorzowianie pokonywali stołeczną drużynę w lidze w sezonie 2010/11, a w latach 2010 i 2012 dwukrotnie wyprzedzali w lidze, chociaż w ubiegłym sezonie przegrali wszystkie mecze z Legią.

- Chciałbym, aby mecz z Ruchem przebiegał po naszej myśli. Liczę na wygraną - nie ukrywa Jan Urban, trener Legii.

Trener Ruchu, Jacek Zieliński będzie musiał poradzić sobie w niedzielę bez Zieńczuka, Straki i Janoszki, na murawę nie wybiegnie też Igor Lewczuk

MECZ LEGIA WARSZAWA-RUCH CHORZÓW O GODZ. 17 NA PEPSI ARENIE

Legia.com/ran/roody