Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Legenda rocka i pionier hip hopu zagrają dla ursynowian

Warszawa

UD UrsynówDni Ursynowa

W sobotę Ursynów zaprasza na 21. edycję święta dzielnicy. Największymi atrakcjami imprezy będą koncerty Tedego i Perfectu.

Impreza będzie rozgrywać się w dwóch miejscach. Najmłodszym dedykowany jest plac zabaw i mała scena zlokalizowane przy placu zabaw "Park Jurajski" (kilka minut spacerem od Kopy Cwila). Tam będą dmuchańce, gigantyczne mydlane bańki, ścinka wspinaczkowa, basen z kulkami, malowanie buziek. Mała scena będzie działać od godz. 11 do 16. Wokalne i taneczne umiejętności zaprezentują dzieci i młodzież.

Hip hop przed rockiem

Dla całych rodzin adresowana jest strefa piknikowa przy Kopie w Parku im. Romana Kozłowskiego. W tym miejscu będzie działać duża scena, która zacznie grać od godz. 17. Na początku zaprezentują się na niej zespoły nagrodzone w młodzieżowym konkursie muzycznym Ursynów Music Fest: Paperskin i Riptide.

O godz. 18.15 zaśpiewa Ursynowski Chór Iuvenis, o 19.10 wystąpi - HLA, a o 19.45 na scenę wejdzie raper - Tede, jeden z pionierów hip hopu pochodzący ze Służewia. Gwiazdą wieczoru będą giganci polskiego rocka zespół Perfect. Ich największych hitów będzie można słuchać od godz. 21.

Mobilny stomatolog...

Przy Kopie Cwila obok kulturalnych atrakcji będzie można skorzystać z bezpłatnych badań lekarskich oraz zrobić darmowy przegląd jamy ustnej w mobilnym stanowisku dentystycznym Mazowieckiego Centrum Stomatologii.

Atrakcją dla wszystkich pokoleń będzie z pewnością Miasteczko Wojskowe przygotowane przez Centrum Operacji Powietrznych.

...i sztuczne ognie

W trakcie pikniku będzie też można zapoznać się z propozycjami projektów do budżetu partycypacyjnego na rok 2017 i porozmawiać z ich autorami. Pojawi się też temat zagospodarowaniem terenu nad tunelem przyszłej trasy Południowej Obwodnicy Warszawy wzdłuż ulicy Płaskowickiej.

Wszystko zakończy pokaz sztucznych ogni.

alex/b