Legenda o Warsie i Sawie zainauguruje sezon multimedialnych pokazów

Warszawa

M. Radwański / UM WarszawaLasery w Parku Fontann

Warszawa chce przypomnieć najdawniejszą legendę o założycielach stolicy. Tegoroczny spektakl w Multimedialnym Parku Fontann, który premierowo zobaczymy 1 maja będzie nosił tytuł "Wars i Sawa".

Pokazy wyświetlane laserem na ekranie wodnym co roku przyciągają tłumy na skarpę przy Nowym Mieście. Inspiracją dla multimedialnych spektakli od kilku lat są warszawskie legendy. W ubiegłym roku widzowie mogli podziwiać historię o Księciu Niedźwiedziu. W poprzednich latach bohaterami pokazów byli Bazyliszek i warszawskie syreny.

Z roku na rok w Multimedialnym Parku Fontann pojawia się coraz więcej osób. W 2018 roku miasto zanotowało rekordową liczbę widzów. Przez Podzamcze przewinęło się ponad milion ludzi.

"Zaskoczyć widzów czymś wyjątkowym"

- Pokazy przygotowywane przez Stołeczną Estradę cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Co roku przygotowujemy nową opowieść, staramy się zaskoczyć widzów czymś wyjątkowym - mówi Andrzej Matusiak, dyrektor Stołecznej Estrady, która jest organizatorem wydarzenia. - W tym roku nasze fontanny opowiedzą prawdziwą historię o Warsie i Sawie – założycielach stolicy - dodał.

Jak wyjaśnił Matusiak, do spektaklu przygotowana została nowoczesna wizualizacja, wyświetlana laserami na kurtynie wodnej, a także choreografia fontann ze specjalnie na tę okazję skomponowaną muzyką. - Część obrazów wyświetlana będzie na obiektach znajdujących się poza ekranem głównym - dodał Matusiak.

Pięć miesięcy pokazów

Po zakończeniu inauguracyjnego spektaklu o założycielach stolicy, Stołeczna Estrada tradycyjnie wyświetlać będzie multimedialne pokazy w każdy piątek i każdą sobotę miesiąca, od maja do września.

W miesiącach maj/czerwiec/lipiec pokazy zobaczyć będzie można o 21.30, w sierpniu o 21, a we wrześniu o 20.30

Zapory antyterrorystyczne

Multimedialny Park Fontann otoczą zapory antyterrorystyczne, które mają pojawić się jeszcze w tym roku. Zarząd Terenów Publicznych planuje ustawienie barier od strony ulicy Boleść i Sanguszki. Prace wyceniono na blisko milion złotych.

Jak zaznaczyła Magdalena Łań ze stołecznego ratusza, zabezpieczenie ma na celu przede wszystkim ochronę osób, które licznie stawiają się na pokazach.

Pokaz na PodzamczuTVN24
wideo 2/6

ab/b