Ledwo otwarto jedno, w planie już drugie połączenie Ursynowa z Wilanowem

[object Object]
Ulica Rosnowskiego po otwarciu Tomasz Zieliński/ tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

Dopiero co do użytku oddane zostało pierwsze, od dawna wyczekiwane połączenie Ursynowa z Wilanowem - ulica Rosnowskiego - a władze już zdradzają, że pojawią się kolejne.

Burmistrz Ursynowa Robert Kempa poinformował w mediach społecznościowych o planowanym, kolejnym połączeniu dwóch dzielnic. Tym razem rozbudowana może zostać Ciszewskiego na odcinku od Kiedacza do alei Rzeczypospolitej. "Informuję, że Wilanów zakończył postępowanie dowodowe ws. wydania decyzji środowiskowej. Liczę na sprawne wydanie tej decyzji oraz na to, że nie zostanie zaskarżona, a wówczas już z górki czyli z Ursynowa na Wilanów" - napisał burmistrz.

Wydanie decyzji następuje, zgodnie z Kodeksem postępowania administracyjnego, w ciągu 1 miesiąca, a w sprawach skomplikowanych w ciągu 2 miesięcy, jednak niekiedy termin może ulec wydłużeniu. Na ewentualne wniesienie skargi zaskarżający ma czternaście dni od wydania decyzji, a na jej rozpatrzenie jest kolejny miesiąc od dnia otrzymania odwołania. Decyzjęzaskarżyć mogą wszystkie strony - inwestor, właściciele sąsiadujących działek, a także inne podmioty, jeśli mają rzeczywisty interes prawny związany z inwestycją.

Kolejna ulica łącząca Ursynów z Wilanowem ma być położona znacznie bardziej na północ niż otwarta niedawno Rosnowskiego:

Kolejne połączenie Ursynowa z Wilanowem

Pierwsze połączenie otwarte

Ulica Rosnowskiego została otwarta 21 grudnia rano, ale nie dla każdego. - Ulica zostanie otwarta dla pojazdów osobowych z ograniczeniem do 3,5 tony - zapowiadał wcześniej Robert Kempa, burmistrz Ursynowa.

Jak przekazywał wtedy reporter tvnwarszawa.pl Tomasz Zieliński, nowa droga od pierwszego dnia po otwarciu cieszyła się dużym zainteresowaniem kierowców i mieszkańców Ursynowa oraz Wilanowa.

mp/mś

Pozostałe wiadomości