Przygotuj się na:

MARATON WARSZAWSKI

Maraton i Półmaraton Warszawski startują w ostatni weekend września. Po raz pierwszy trasy obu biegów zostaną połączone, a na stołecznych ulicach pojawi się około 10 tysięcy biegaczy. Do rywalizacji staną także uczestnicy Mistrzostw Świata Głuchych w Maratonie. Trasa królewskiego dystansu będzie prowadziła przez Śródmieście, Mokotów, Pragę, Żoliborz i Bielany. W planach są też biegi towarzyszące: Bridgestone Sztafeta Maratońska oraz New Balance Bieg na Piątkę.

Najnowsze

Łazienkowski znów ma sześć pasów

Najnowsze

Tomasz Zieliński /tvnwarszawa.plPowstała nowa nawierzchnia

Kierowcy mogą już przejechać północą stroną mostu Łazienkowskiego. Zakończyły się tam prace związane z wymianą dylatacji. - Do dyspozycji kierowców są trzy pasy w kierunku centrum. Na miejscu pracują drogowcy i wykonują ostatnie prace przy oznaczeniach jezdni w kierunku Pragi - relacjonuje Dawid Krysztofiński, reporter tvnwarszawa.pl.

Drogowcy wymieniali nawierzchnię na moście Łazienkowskim. W czwartek prowadzili ostatnie prace. Z wykonaniem wszystkich drogowcy uwinęli się dwa tygodnie przed czasem. Na jezdni mostu w kierunku Pragi musieli rozkuli starą dylatację i ułożyli nową.

Taśma zamiast farby

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich, oznaczenie jezdni zostało wykonywane standardową metodą. Robotnicy zamiast farby użyli taśmy, którą wykleja się na gorąco, póki trzyma temperatura świeżego asfaltu.

Tak wytyczone linie wprasowuje się w nawierzchnię walcami. Gwarantuje to, że będą widoczne przez trzy lata.

kś, bf/r