Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE DROGOWYM

Szóstego grudnia weszły w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Łazienkowski ze ścieżką rowerową. "Jest wstępny projekt"

Warszawa

ZDMBędzie ścieżka rowerowa?

Przy okazji odbudowy mostu Łazienkowskiego ma powstać ścieżka rowerowa podwieszona pod chodnikami - zapowiedziała w czwartek na sesji rady Śródmieścia Grażyna Lendzion, szefowa Zarządu Dróg Miejskich.

- Jest wstępny projekt, który zakłada zbudowanie pod chodnikiem ścieżki rowerowej. Dyskutowaliśmy o takim rozwiązaniu i jeśli można, to zróbmy tak - powiedziała Lendzion. W jej opinii byłoby to "spełnienie marzeń rowerzystów".

Lendzion zapowiedziała, że ścieżki znajdą się po obu stronach mostu. Miałyby powstać poprzez "wysunięcie stalowych elementów konstrukcji".

- Planujemy przejezdność samej przeprawy do końca tego roku - poinformowała Lendzion. Drogi dla rowerów i chodniki mają być budowane w następnej kolejności, w 2016 roku.

- A czy nie zwiększy to budżetu na remont mostu? - dopytywał radny niezrzeszony Jan Śpiewak z organizacji Miasto Jest Nasze.

- Myślę, że tak, ale nie znacząco - odpowiedziała szefowa ZDM-u.

Bez tarasów widokowych. "Za głośno"

Podwieszona pod chodnikami mostu Łazienkowskiego ścieżka rowerowa i tarasy z widokiem na lewo- i prawobrzeżną Warszawę – taki pomysł no nowy most Łazienkowski przedstawiła w lutym Inicjatywa Projektowa. Stołeczny ratusz zapowiedział, że przemyśli tę koncepcję.

Schemat z opisami | Inicjatywa Projektowa
Proponowany taras widokowy | Inicjatywa Projektowa

Lendzion przekazała w czwartek, że miasto nie planuje tarasów widokowych. - Na moście nadal będzie duży ruch samochodów. Będzie tam zbyt głośno dla tarasów widokowych - podkreśliła szefowa ZDM.

Poinformowała, że jezdnie mostu i chodniki rozdzielą bariery linowe. - Po środku mostu powstanie bariera stała - tłumaczyła.

CZYTAJ TEŻ: ZAPLANOWALI WYDATKI NA ODBUDOWĘ MOSTU.

14 lutego doszło do pożaru mostu:

Strażacy ugasili pożar mostu
TVN24

ran/jb/lulu