Przygotuj się na:

DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

Zmiany w komunikacji i parkowaniu

  Łazienkowska, Jerozolimskie, Hynka, Grójecka: w korku na majówkę

  TVN Warszawa

  TVN24Trasa Łazienkowska

  Piątkowy szczyt i wyjazdy na majówkę. Ci, którzy ruszyli dziś w podróż, napotkali spore utrudnienia w różnych rejonach miasta.

  Jak informował po 17.00 reporter tvnwarszawa.pl Marcin Gula:

  - do potrącenia pieszego doszło na ulicy Partriotów na wys. Rozkosznej. Utrudnienia są w obu kierunkach,

  - korek na ul. Hynka w kierunku węzła Łopuszańska, - korek na ul. Grójeckiej od ul. Korotyńskiego w kierunku al. Krakowskiej.

  Utrudnień należy się spodziewać tradycyjnie na Trasie Toruńskiej w stronę Marek, w Al. Krakowskiej, a także na wylotówce w stronę Lublina.

  CZYTAJ TEŻ NA KONTAKT24

  Redakcja Kontaktu czeka też na Wasze zdjęcia i filmy z ulic. Oto pierwsze z nich.

  Internauci informowali o utrudnieniach w Al. Jerozolimskich, Trasie Łazienkowskiej i węźle Marsa, a także na Marszałkowskiej w stronę placu Bankowego i na samym placu Bankowym.

  ROWERZYŚCI NA ULICACH

  Do tego o godz. 18 wyrusza rowerowa Masa Krytyczna, czyli comiesięczny przejazd cyklistów ulicami miasta. Tym razem trasa będzie bardzo uciążliwa dla kierowców, bo peleton zablokuje na pewien czas m.in. Al. Jerozolimskie, Czerniakowską dwukrotnie przekroczy al. Krakowską.

  Cała trasa dostępna jest tu.

  WIECZOREM ZAMKNIĘTA ŁAZIENKOWSKA

  Dodatkowo drogowcy planują dziś wieczorem (o godz. 22) zamknąć Trasę Łazienkowską w ciągu ulic Kopińska - Wawelska - aleja Armii Ludowej na odcinku od Białobrzeskiej do pl. Na Rozdrożu w stronę mostu Łazienkowskiego.

  Trasa będzie zamknięta przez siedem dni – drogowcy będą tam wymieniać nawierzchnię.

  POLICJA KONTROLUJE

  Również dziś na drogi wyjedzie więcej policyjnych radiowozów. Zarówno oznakowanych, jak i nieoznakowanych, wyposażonych wideorejstratory.

  Policjanci będą nie tylko kontrolować prędkość, ale też zwracać uwagę na stan trzeźwości kierujących. Sprawdzany będzie stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów, zwłaszcza dzieci.

  - Nie będzie żadnej taryfy ulgowej dla piratów drogowych przekraczających dozwoloną prędkość – zapowiadają mundurowi. I przypominają: – Minimalna droga zatrzymania samochodu jadącego z prędkością 50 km/h wynosi około 30 metrów, a przy prędkości 100 km/h, to już 80 metrów.

  mjc/mz