Laweta pełna aut wjechała na torowisko

Warszawa

Laweta na torowiskuPapkin 86 / Kontakt 24
wideo 2/2

Laweta wypełniona autami zablokowała torowisko na warszawskiej Woli. Ruch tramwajowy w obu kierunkach był zablokowany przez kilkadziesiąt minut. Nagrania z miejsca zdarzenia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

"Laweta pomyliła skręt i zamiast skręcić w ulicę wjechała na torowisko. Ruch tramwajowy w obu kierunkach jest zablokowany. Tramwaje cofają, aby zrobić miejsce na ciężki sprzęt" - napisał na Kontakt 24 papkin86. I przesłał nagrania, na których widać lawetę wypełnioną autami.

Stołeczna policja otrzymała zgłoszenie o zdarzeniu przed godziną 7. Sytuacja miała miejsce na skrzyżowaniu ulic Leszno i Okopowej.

- Pojazd ciężarowy typu laweta wjechał na tory. Kierujący był trzeźwy. Na miejsce ściągany jest dźwig. Ruch tramwajów jest całkowicie wstrzymany - powiedział Jarosław Florczak z biura prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Trzy linie na objazdach

O utrudnieniach w kursowaniu linii 1, 22, 27 informował Zarząd Transportu Miejskiego.

"Z powodu zablokowanego przejazdu w rejonie skrzyżowania ul.Okopowej z ul.Leszno występują utrudnienia w kursowaniu tramwajów linii 1, 22 i 27 - skierowane w obu kierunkach na objazd ulicami: ....al. Solidarności - al. Jana Pawła II...." - podawał na swojej stronie ZTM.

Uruchomiono zastępczą linię autobusową Z w obu kierunkach na trasie: Okopowa – rondo Radosława – Słomińskiego.

Utrudnienia zakończyły się chwilę przed godz 8.

WIĘCEJ ZDJĘĆ I FILMÓW NA KONTAKCIE 24

ank/b