Łatwiej wjedziesz na most Świętokrzyski. Otwarty przejazd przy CNK

Najnowsze

Lech Marcinczak / tvnwarszawa.plOtwarty wjazd

Zjazd przed tunelem Wisłostrady na Wybrzeże Kościuszkowskie został otwarty. - Dzięki niemu można łatwiej dojechać do mostu Świętokrzyskiego - relacjonuje w środę nad ranem reporter tvnwarszawa.pl.

O tym, że drogowcy mają takie plany, pisaliśmy we wtorek. - Otwarcie to tylko kwestia czasu, czekamy na dokumenty od inżyniera ruchu - zapowiadał Zarząd Dróg Miejskich.

Na zmianę organizacji ruchu nie musieliśmy długo czekać.

W środę rano łącznica jest już otwarta. - Na razie niewielu kierowców o tym wie. Na łącznicę wjeżdżają pojedyncze samochody, chociaż na Wisłostradzie ruch jest już dość intensywny - relacjonuje po 6.00 Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl. - To jest jednak kwestia jednego dnia, żeby kierowcy nauczyli się nowej organizacji ruchu - ocenia.

Jak jechać?

Obecnie kierowcy mogą przed tunelem Wisłostrady, jadąc w kierunku Mokotowa, zjechać na Wybrzeże Kościuszkowskie (równoległa jezdnia do tunelu), a za Centrum Nauki Kopernik skręcić w lewo na most Świętokrzyski. Taka organizacja ruchu była wprowadzona podczas zamknięcia tunelu Wisłostrady w związku z budową stacji metra.

Dzięki temu rozwiązaniu odciążone zostaną most Poniatowskiego i Siekierkowski (te dwie przeprawy najmocniej korkują się podczas zamknięcia mostu Łazienkowskiego).

su/lulu