Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE DROGOWYM

Szóstego grudnia weszły w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Lato zaskoczyło drogowców. Nie naprawili mostu, bo padało

Warszawa

Lech Marcinczak / tvnwarszawa.plNawierzchnia na moście pozostawia wiele do życzenia

Planowane na wtorek prace na moście Północnym, pokrzyżowała pogoda. Zostały przełożone na środę. Wykonawca przeprawy "walczy" z sypiącą się nawierzchnią w ramach gwarancji.

Początkowo wylanie nowego asfaltu miało nastąpić w poniedziałek, potem zostało to przełożone na wtorek. Ale znów się nie udało.

- Dzisiaj bardzo padało i ma jeszcze padać. Masy asfaltowej nie można położyć kiedy jest mokro, dlatego przełożyliśmy wykonanie prac na środę - wyjaśnia we wtorek Małgorzata Gajewska, rzeczniczka ZMID.

Most z problemami

O pierwszych problemach na moście pisaliśmy w czwartek. Drogowcy w piątek tymczasowo załatali powstałe dziury i zapowiedzieli, że wrócą w poniedziałek, żeby położyć masę asfaltową.

W poniedziałek drogowcy jednak nie wrócili na przeprawę, ale za to nasz reporter zauważył nowe pęknięcia.

Wtedy też ZMID zapewnił, że prace wykonane zostaną we wtorek. Tak się jednak nie stało.

Jak tłumaczą drogowcy, są to jednak prace tymczasowe. Instytut Badawczy Dróg i Mostów cały czas przeprowadza ekspertyzę, która ma wyjaśnić, co jest przyczyną powstających ubytków w jezdni. Wtedy też wykonane zostaną docelowe prace, które przeprowadzi wykonawca w ramach gwarancji.

Najmłodsza przeprawa w stolicy

Przeprawa służy warszawiakom półtora roku. Gwarancja na izolację obowiązuje przez trzy lata, przez pięć lat na nawierzchnię. Co trzeba będzie naprawiać na razie nie wiadomo, bo drogowcy czekają na ekspertyzę.

- Bardzo często się zdarza, że w okresie gwarancyjnym wychodzą wady danej inwestycji. Dlatego ustawodawca ten okres wprowadził. Żeby można było je wykryć i wykonawca na swój koszt je zlikwidował - wyjaśniała Gajewska.

W czwartek nasz reporter nagrał poważne ubytki w jezdni.

Poważne problemy na moście
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

W poniedziałek nagrał kolejne.

Kolejne pęknięcie na moście Północnym
Lech Marcinczak /tvnwarszawa.pl

su/roody