Lato 2013: trzy miesiące bez mostu Grota

Warszawa

fot. Andrzej

Najpierw do remontu idzie jedna połówka, później druga, ale prawdopodobnie nie obędzie się też bez całkowitego zamknięcia. Tak będzie wyglądał remont mostu Grota Roweckiego, a także Trasy AK. - Rozpocznie się w przyszłym roku, zakończy po trzech latach - podaje „Życie Warszawy". A w 2012 roku będzie o wiele więcej utrudnień.

Jak wynika z badań, ten most to najruchliwsza przeprawa prze rzekę w Polsce, przejeżdża nią ok. 150 tysięcy pojazdów w ciągu doby. - Przeprawa zostanie całkowicie zamknięta w obu kierunkach, ale tylko na trzy miesiące latem 2013 r. Przez pozostały czas inwestycji kierowcy będą mieli po dwa pasy w jedną stronę i trzy w drugą - tłumaczy na łamach gazety Wiesław Witek, miejski koordynator remontów.

Kierowcy na Północny

Po remoncie przeprawa zostanie poszerzona do pięciu pasów ruchu w obu kierunkach (dwa dla drogi S i trzy dla ruchu lokalnego). Remont obejmuje także przebudowę Trasy AK od ul. Modlińskiej do Powązkowskiej, ten odcinek ma mieć po trzy pasy w każdym kierunku.

CZYTAJ WIĘCEJ O REMONCIE MOSTU GROTA

Urzędnicy zakładają, że w czasie prac, ruch przejmie most Północny ( od niedawna oficjalnie nazwany - Marii Skłodowskiej-Curie). Ale utrudnień w 2012 r. będzie więcej. Jak podaje "Gazeta Stołeczna", w połowie maja zamknięta zostanie Marszałkowska - ma być nieprzejezdna przy Świętokrzyskiej. Niewykluczone, że zostanie ponownie udostępnione we wrześniu.

Z kolei 2 lipca zacznie się naprawa mostu Łazienkowskiego. Najpierw drogowcy zamkną jedną jezdnię, a drugą w sierpniu.

Dodatkowo w związku z budową II linii metra do 2014 r. most Śląsko-Dąbrowski będzie zamknięty dla samochodów.

ran/ec