"Łatka" na jezdni została. Kiedy naprawią prowizorkę?

Najnowsze

Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plTymczasowa nawierzchnia przy Nocznickiego

Na skrzyżowaniu Nocznickiego z Wólczyńską zamiast po asfalcie, kierowcy jeżdżą po kostce. Wodociągowcy ułożyli ją jako nawierzchnię tymczasową po awarii wodociągu. - Kiedy położony zostanie asfalt? – zastanawiają się kierowcy, których auta podskakują na wybojach. MPWiK tłumaczy, że trzeba poczekać.

Niespełna 1,5 roku temu Wólczyńska przeszła generalny remont, przebudowano także skrzyżowanie z ul. Nocznickiego. Kierowcy nie cieszyli się jednak zbyt długo równą jezdnią. W połowie kwietnia doszło do pęknięcia rury wodociągowej, biegnącej pod skrzyżowaniem. Pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji musieli zerwać część nawierzchni, aby dostać się do uszkodzonej instalacji. Woda zalała jezdnię na odcinku kilkudziesięciu metrów.

O awarii informowaliśmy na tvnwarszawa.pl.

Teraz, aby przejechać przez skrzyżowanie, kierowcy muszą pokonać nierówną kostkę, którą wodociągowcy ułożyli w miejsce zerwanego asfaltu. Jak zapowiadał w połowie kwietnia rzecznik MPWiK, ma to być tylko nawierzchnia tymczasowa.

Kiedy na Nocznickiego znowu pojawi się równy asfalt?

Bez konkretnej daty

- W przypadku takich awarii zawsze potrzeba około 1-2 miesięcy na ustabilizowanie gruntu. Po tym czasie można dopiero przystąpić do układania nawierzchni docelowej – wyjaśnia Roman Bugaj.

Jak dodaje, przed rozpoczęciem prac trzeba jeszcze poczekać na decyzję Zarządu Dróg Miejskich, dotyczącą warunków odtworzenia nawierzchni - Złożyliśmy już pismo o wydanie takiego dokumentu. Zwykle na odpowiedź czeka się około miesiąca - zaznacza Bugaj.

- Jak tylko dostaniemy decyzję od ZDM-u, zlecamy wykonanie nowej nawierzchni. Wykona ją zewnętrzna firma. Będziemy się starali, aby prace były jak najmniej uciążliwe dla kierowców – dodaje.

Rzecznik MPWiK nie podaje jednak żadnej daty.

Tak wyglądała awaria wodociągu na Bielanach:

Duża awaria wodociągowaTomasz Zieliński/ tvnwarszawa.pl

jk/lulu