Latem zwężą Łazienkowski. Estakady nadal się sypią

Warszawa

| Fakty po południufot. ZDM

Drogowcy ogłosili przetarg na remont nawierzchni i wymianę dylatacji mostu Łazienkowskiego. Prace ruszą w lipcu i potrwają do końca wakacji.

- Najpierw prace zostaną wykonane na południowej część mostu, a później na północnej - zapowiada Adam Sobieraj, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich.

W czasie remontu kierowcy będą musieli liczyć się ze zmianami w organizacji ruchu - przepustowość mostu zmniejszy się o połowę.

Zjazdy poczekają

Ostani remont nawierzchni mostu był przeprowadzony w 2002 roku. Na modernizację czekają też wjazdy na most przy skrzyżowaniu z Wisłostradą. Są w fatalnym stanie. Skorodowany beton, przeżarte rdzą elementy konstrukcyjne i podpory bez których mogłoby dojść do nieszczęścia - tak wygląda dziś most.

Okazuje się jednak, że walące się estakady na remont jeszcze poczekają. W lutym Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych stwierdził, że na rozbiórkę starych i budowę nowych estakad potrzeba 100 milionów złotych.

- Tych pieniędzy na razie nie ma w budżecie – tłumaczy Agata Choińska, rzecznika ZMID. - Pod koniec czerwca będziemy mieli dokumentację projektową, później wystąpimy o pozwolenie na budowę - dodaje.

bf/roody