Lasery wracają do parku fontann

M. Radwański / UM WarszawaLasery w Parku Fontann

Kolorowo zrobi się w środę wieczorem w Multimedialnym Parku Fontann. W majówkę powracają pokazy laserowe.

1 maja do Multimedialnego Parku Fontann na podzamczu powrócą cieszące się dużym zainteresowaniem pokazy laserowe. Przez pierwsze cztery dni maja, o godz. 21.30 w parku wyświetlany będzie spektakl pod tytułem "Wars i Sawa", który widzów przeniesie do najdawniejszej historii stolicy.

"Do spektaklu została przygotowana nowoczesna wizualizacja wyświetlana laserami na kurtynie wodnej oraz choreografia fontann ze specjalnie na tę okazję skomponowaną muzyką z utworem finałowym "Pieśń Syreny". Inspiracją dla pokazów multimedialnych na Podzamczu od kilku lat są warszawskie legendy i opowieści" - przypomina stołeczny ratusz.

Pięć miesięcy pokazów

Po zakończeniu inauguracyjnego spektaklu o założycielach stolicy, Stołeczna Estrada tradycyjnie wyświetlać będzie multimedialne pokazy w każdy piątek i każdą sobotę miesiąca, od maja do września.

W miesiącach maj/czerwiec/lipiec pokazy zobaczyć będzie można o 21.30, w sierpniu o 21, a we wrześniu o 20.30.

Pokazy wyświetlane laserem na ekranie wodnym co roku przyciągają tłumy na skarpę przy Nowym Mieście. Inspiracją dla multimedialnych spektakli od kilku lat są warszawskie legendy. W ubiegłym roku widzowie mogli podziwiać historię o Księciu Niedźwiedziu. W poprzednich latach bohaterami pokazów byli Bazyliszek i warszawskie syreny.

Zapory antyterrorystyczne

Multimedialny Park Fontann otoczą zapory antyterrorystyczne, które mają pojawić się jeszcze w tym roku. Zarząd Terenów Publicznych planuje ustawienie barier od strony ulicy Boleść i Sanguszki. Prace wyceniono na blisko milion złotych.

Jak zaznaczyła Magdalena Łań ze stołecznego ratusza, zabezpieczenie ma na celu przede wszystkim ochronę osób, które licznie stawiają się na pokazach.

[object Object]
Pokaz na PodzamczuTVN24
wideo 2/6

kz/ran

Źródło zdjęcia głównego: M. Radwański / UM Warszawa

Pozostałe wiadomości