Lany poniedziałek zimny, mokry i wietrzny

Warszawa

Prognoza na następne 16 dni tvnmeteo.pl
wideo 2/2

Świąteczny poranek w Warszawie przywitał nas słabymi opadami śniegu. Będzie się to jednak zmieniać i w drugiej połowie dnia są szanse na przejaśnienia. Jest ślisko, dlatego piesi i kierowcy powinni zachować ostrożność.

Jak podaje portal tvnmeteo.pl, w poniedziałek w stolicy będzie pochmurno z przejaśnieniami. Słabe przelotne opady śniegu, które pojawiły się o poranku, mogą znikać w ciągu dnia. Termometry pokażą maksymalnie 4 st. C.

Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, okresami w porywach osiągnie prędkość do 60 km/h. Powieje z północnego zachodu. Ciśnienie będzie rosło i w południe wyniesie 996 hPa. W poniedziałek należy spodziewać się także dużej wilgotności i złych warunków biometeorologicznych.

Od wtorku będzie cieplej

Tuż po świętach wszyscy odczujemy ocieplenie i już w środę może być aż 20 stopni. Ciepła pogoda czeka nas także w czasie najbliższego weekendu, bo w niedzielę może być nawet 21 stopni.

Wysoka temperatura utrzyma się również w następnych dniach i 9 kwietnia możemy spodziewać się do 23 stopni. Z kolei w połowie miesiąca temperatura na krótko trochę się obniży i będzie przeważnie od 11 do 16 stopni.

md/