"Łańcuch światła w obronie sądów"

Warszawa

"Łańcuch światła w obronie sądów"TVN24
wideo 2/2

Przed Pałacem Prezydenckim zgromadził się tłum ludzi, którzy manifestowali przeciwko zmianom w sądownictwie i ordynacji w wyborach samorządowych, które forsuje Prawo i Sprawiedliwość. Krakowskie Przedmieście było nieprzejezdne.

- Demonstracja odbywa się pod hasłem "Wolne sądy, wolne wybory, wolna Polska". Chodzi o to, by projekty ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i sądach powszechnych były skonsultowane ze środowiskami prawniczymi, pozarządowymi, tak jak to był obiecywane wcześniej - relacjonowała reporterka TVN24 Ewa Paluszkiewicz.

Protestujący wzywali do wstrzymania prac nad tymi projektami i rozpoczęcia konsultacji społecznych w tej sprawie.

Objazdy autobusów

Zarząd Transportu Miejskiego informował o utrudnieniach w kursowaniu linii 116, 128, 175, 178, 180, 222, 503, 518. "W związku ze zgromadzeniem publicznym na ul. Krakowskie Przedmieście (odc. Miodowa - Królewska) występują utrudnienia w kursowaniu powyższych linii. Autobusy są kierowane na trasy objazdowe przebiegające najbliższymi ciągami komunikacyjnymi, zasadniczo: Królewska - Moliera/Wierzbowa - Senatorska" - podawał ZTM.

Przed godziną 21 Monika Brodowska z wydziału prasowego Komendy Stołecznej Poinformowała, że protest się zakończył. - Nie odnotowaliśmy incydentów - powiedziała.

Zdjęcie na stronie głównej: Tomasz Gzell / PAP

b