Lana Del Rey, Skunk Anansie, Editors... Oto gwiazdy Orange Warsaw Festival

Warszawa

mat. prasoweGwiazdy OWF 2016

Organizatorzy Orange Warsaw Festival ogłosili, kto zagra podczas dziewiątej edycji festiwalu. 3 i 4 czerwca na Torze Wyścigów Konnych posłuchamy m.in. Lany Del Rey, Skrillex, Die Antwoord, Editors, Skunk Anansie, Tom Odell, MØ, Daughter, XXANAXX i Julii Marcell.

Lineup tegorocznej edycji wygląda znacznie ciekawiej od zeszłorocznej. Wówczas jedynym zawodnikiem wagi ciężkiej był zespół Muse, co odbiło się na frekwencji. W tym roku listę headlinerów otwiera obdarzona niepodrabialnym głosem Lana Del Rey, jedna z najpopularniejszych wokalistek na świecie. Amerykanka umiejętnie czerpie z popkultury lat 50. i 60., skutecznie łączy nowoczesne środki ze stylistyką retro. Szykuje się spora atrakcja, bo bardzo rzadko występuje w Europie. "Jej warszawski koncert jest jak na razie jednym z dwóch potwierdzonych występów w tym roku" – informują organizatorzy.

Sceniczna energia

Inną charyzmatyczną piosenkarką, która pojawi się na festiwalu będzie Skin. Razem ze Skunk Anansie wystąpiła już na OWF, gdy gościł jeszcze na stadionie Legii i był to bez wątpienia jeden z najlepszych koncertów w historii imprezy. Tym razem zespół będzie promował swoją najnowsza płytę "Anarchytecture", ale nie powinno zabraknąć największych hitów z płyt "Stoosh" i "Post Orgasmic Chill" w drapieżnych, rockowych aranżacjach.

Efektownego szoł należy spodziewać się także po Die Antwoord. "Filigranowa, bawiąca się swoim wizerunkiem lolitki Yo-Landi, wytatuowany, trochę karykaturalny, trochę przerażający Ninja, ubrany w upiorną maskę DJ Hi-Tek, tuzin tancerek, wizualizacje – tak to mniej więcej wygląda. Jak brzmi? Jak coś, czego nigdy wcześniej nie słyszeliście" – zapowiadają organizatorzy i nie jest to marketingowa przesada.

Do tańca i zadumy

Brytyjskie, gitarowe, indierockowe brzmienie zapewni zespół Editors. Z tej części świata, ale z delikatniejsza, bardziej rozmarzoną oferta przyjadą młody pianista i wokalista Tom Odell oraz trio Daughter. Potańczyć będzie można przy muzyce MØ i Skrillexa.

Pulę zagranicznych gwiazd uzupełniają polscy "młodzi, zdolni" – XXANAXX i Julia Marcell.

W ciągu najbliższych tygodni organizatorzy ogłoszą kolejnych wykonawców. Sprzedaż karnetów rusza w czwartek 10 marca. Ich ceny zaczynają się od 349 zł, za bilet jednodniowy będzie trzeba zapłacić co najmniej 186 zł.

b/r