Ładniejsze, wygodniejsze i bez barier. Wyremontują przejście przy Zachodnim

Przejście przy Zachodnim będzie remontowane
Przejście przy Zachodnim będzie remontowane
Mateusz Szmelter/tvnwarszawa.pl
Mateusz Szmelter/tvnwarszawa.plPrzejście przy Zachodnim będzie remontowane

Drogowcy ogłosili przetarg na remont przejścia podziemnego pod Al. Jerozolimskimi tuż przy Dworcu Zachodnim. Tunel ma zostać gruntownie odnowiony i dostosowany do potrzeb niepełnosprawnych. Wyremontowane przejście ma być gotowe pod koniec przyszłego roku.

Przejście podziemne w tunelu prowadzące z przystanków autobusowych przy Dworcu Zachodnim na drugą stronę Alej Jerozolimskich nie wygląda dobrze. Ściany są odrapane i pomazane graffiti. Tablice informacyjne są zniszczone, w rogach widać śmieci.

Zarząd Dróg Miejskich ogłosił właśnie przetarg w formule "projektuj i buduj" na wykonanie remontu przejścia oraz dostosowanie go do potrzeb niepełnosprawnych.

Wybrany wykonawca będzie musiał przedstawić koncepcję remontu, postarać się o niezbędne pozwolenia i odnowić przejście.

Bez barier

Zakres prac obejmuje m.in.: remont schodów, wymianę płyt na ścianach na granitowe, wykonanie kamiennej posadzki czy wykończenie korytarza oświetleniem odpornym na akty wandalizmu.

Odnowiony tunel ma być w pełni dostosowany do potrzeb niepełnosprawnych. Wybrany w przetargu wykonawca będzie musiał zaprojektować i wybudować pochylnie oraz dostosować tunel do potrzeb niewidomych i słabo widzących.

Za ponad rok

Otwarcie kopert z ofertami w przetargu ma nastąpić 13 października. Kluczowym kryterium przy ocenie będzie cena robót – 90 procent, pozostała część oceny to długość gwarancji.

Wyremontowane przejście podziemne ma być gotowe do połowy grudnia 2016 roku.

jb/sk

Pozostałe wiadomości