Lada dzień spadnie śnieg? "Możliwe przelotne opady z czwartku na piątek"

Warszawa

TVN MeteoIdzie zima? Synoptyk TVN Meteo o pogodzie w najbliższych tygodniach

Przed nami ostatnie dni ciepła - zapowiadają synoptycy. Przymrozki w Warszawie mają pojawić się już w piątek. W nocy z czwartku na piątek prawdopodobne są przelotne opady śniegu.

- W nadchodzących dniach sporo frontów atmosferycznych znajdzie się nad Polską.Centrum niżu przemieszcza się znad Dani nad zachodnią Polskę, wraz z frontem atmosferycznym zmierzającym z zachodu na wschód kraju – informuje Arleta Unton-Pyziołek, meteorolog TVN Meteo.

"Przelotne opady śniegu"

Dodaje, że w środę w Warszawie będzie jeszcze 12 stopni, ale z każdym kolejnym dniem będzie coraz chłodniej. - Możliwe są przelotne opady śniegu w nocy z czwartku na piątek. Jednak nie spodziewajmy się białej pokrywy śniegu. Jeżeli będzie padać, to śnieg się od razu rozpuści – mówi Unton.

W środę będzie pochmurno z opadami deszczu. Wiatr południowo-wschodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Przymrozki pojawią się w piątek, kiedy rano temperatura osiągnie minus 3 stopnie C. W weekend słonecznie i zimno. Temp. maks. 5 stopni C. Wiatr południowo-wschodni, umiarkowany i dość silny, w porywach do 50 km/godz.

W niedzielętemp. maks. 7 stopni C. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany.

lata/ec