Łącznik dla pasażerów I i II linii metra. Tak będziemy się przesiadać

Przesiadka z pierwszej do drugiej linii metra
Przesiadka z pierwszej do drugiej linii metra
Tomasz Zieliński/ tvnwarszawa.pl
Tomasz Zieliński/ tvnwarszawa.plPrzesiadka z pierwszej do drugiej linii metra

Jak będziemy przesiadać się na stacji Świętokrzyska z pierwszej do drugiej linii metra? Dziennikarzowi tvnwarszawa.pl jako pierwszemu udało się przejść łącznikiem dla pasażerów pomiędzy dwiema liniami metra.

Nasz reporter przesiadkę rozpoczął na peronie stacji Świętokrzyska II linii metra.

- Żeby dostać się na peron I linii musiałem wejść na górę schodami. Stacja położona jest dość głęboko. Uspokajam jednak wszystkich, że docelowo będą uruchomione schody ruchome. Na razie jednak są one wyłączone i zabezpieczone- relacjonuje Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl.

Jak dodaje, połączenie między dwoma liniami na razie ukryte jest za stalowymi drzwiami, ale już niedługo zostaną otwarte. - Pasażerowie stojący na stacji Świętokrzyska na I linii metra na razie nie wiedzą, że w tym miejscu za jakiś czas będą przechodzić na stację II linii metra.

W przeciwnym kierunku ze stacji Świętokrzyska pierwszej linii będzie można się dostać do stacji II linii korzystając ze schodów ruchomych (i następnie krótkich schodów zwykłych). Do dyspozycji pasażerów będzie także winda.

"Jak w ukropie"

W trakcie wizyty reporter zauważył, że praca przy wykańczaniu stacji wre. - Kilkudziesięciu budowniczych metra uwija się jak w ukropie. Pracy jest jednak jeszcze bardzo dużo- mówi Zieliński.

bf/su

Pozostałe wiadomości