Labirynt ze słowami papieża stanął na placu Piłsudskiego

Warszawa

Lech Marcinczak / tvnwarszawa.plLabirynt ze słowami papieża

Dzień przed obchodami 7. rocznicy śmierci Jana Pawła II na placu Piłsudskiego stanął styropianowy labirynt. Do wyjścia z niego poprowadzą spacerowiczów słowa papieża. Jutro w tym miejscu będzie gra miejska, a wieczorem na placu odbędzie się tradycyjne czuwanie.

- Labirynt to element gry miejskiej, skierowanej głównie do gimnazjalistów, ale wejść do niego może każdy - mówi Łukasz Ofiara, koordynator projektu "Labirynt. Wybieraj dobrze". Jak wskazuje, dzięki takiemu spacerowi można zapoznać się z nauczaniem Jana Pawła II.

Szukanie wyjścia z konstrukcji to może być zabawa, ale także chwila refleksji. Projekt ma zachęcić do tego, aby w labiryncie życia kierować się nauczaniem papieża.

"Labirynt to elementy gry, ale wejść do niego może każdy"
Lech Marcinczak/tvnwarszawa.pl

Labirynt powstał z 400 paczek styropianu. Ma powierzchnię 600 mkw. W Niedzielę Palmową weszli do niego pierwsi chętni.

Śladami Lolka

Jeśli ktoś chce wziąć udział w grze miejskiej, musi przyjść na plac Piłsudskiego w poniedziałek pomiędzy 9.00 a 15.00 i zgłosić do do namiotu Centrum Myśli Jana Pawła II, który stoi obok labiryntu.

Warunek udziału w zabawie: trzeba mieć przy sobie telefon komórkowy z dostępem do internetu. - Gra, za pomocą aplikacji na telefon komórkowy, prowadzi nas śladami Lolka-gimnazjalisty, który musi dokonywać różnych życiowych wyborów - opowiada koordynator.

Pokonanie trasy ulicami Śródmieścia zajmuje około 1,5 godziny. Meta jest na placu Piłsudskiego.

7. rocznica i czuwanie

Z kolei uroczystości, związane z 7. rocznicą śmierci Jana Pawła II, rozpoczną się w poniedziałek o 21.00 spektaklem, który połączy taniec, muzykę i światło. Czytaj więcej na ten temat.

band/mz