Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Kwatera Główna Gestapo na mapie Warszawy

Warszawa

GoogleBłąd na mapie Google

"Kwatera Główna Gestapo" - taki opis widniał na planie Warszawy Google Maps, przy Mauzoleum Walki i Męczeństwa, które mieści się w gmachu Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Sytuacja dotyczyła ulicy Szucha w Warszawie. Po kliknięciu w opis "Kwatera Główna Gestapo" znaleźć można było zły adres strony internetowej Muzeum Niepodległości.

Firma Google dowiedziała się o błędzie od redakcji tvnwarszawa.pl, we wtorek po południu. - Muszę to sprawdzić – powiedział Piotr Zalewski z Google Polska, odpowiedzialny za kontakty z mediami. - Na pewno nie jest to celowe działanie ze strony naszej firmy – zapewnił.

Jak tłumaczył, stworzenie mapy jest trudne i zdarzają się błędy. – Postaramy się jak najszybciej dokonać zmian – poinformował Zalewski.

Można zgłaszać błędy na mapie

Chwilę później przekazał: - Na jednym z obiektów należących do kompleksu muzeum jest użyta niewłaściwa nazwa historyczna. Na mapach nadal funkcjonuje również nazwa "Mauzoleum Walki i Męczeństwa" - napisał Zalewski.

- W przypadku zauważeniu problemu można go zgłosić, po kliknięciu na obiekt - dodał.

Jak poinformował Zalewski, nazwa Kwatera Główna Gestapo została już zgłoszona jako błąd i wkrótce ma zniknąć z mapy. Słowa dotrzymał, we wtorek wieczorem nazwa została usunięta.

wp/mz