Najnowsze

Kwarantanna w biurze konserwatora zabytków. Pracownik zakażony koronawirusem

Najnowsze

Autor:
dg/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Miasto nie planuje zniesienia opłat parkingowych
Miasto nie planuje zniesienia opłat parkingowychTVN24
wideo 2/3
Konferencja prasowa prezydenta (18 marca)

U jednego z pracowników Biura Stołecznego Konserwatora Zabytków wykryto koronawirusa. Wszyscy pozostali zostali skierowani na kwarantannę.

O zamknięciu siedziby przedstawiciele BSKZ poinformowali za pośrednictwem komunikatu na stronie internetowej.

"Informujemy, że od dnia 18 marca 2020 pracownicy Biura Stołecznego Konserwatora przebywają na kwarantannie i pracują w całości zdalnie. Jest to związane z wykryciem przypadku zarażenia wirusem COVID-19 u jednego z naszych pracowników. Siedziba biura zostaje zamknięta do odwołania. Sprawy, które mogą zostać załatwione drogą mailową, proszę kierować na adres: sekretariat.BSKZ@um.warszawa.pl" - czytamy w komunikacie.

Pracownik był na zwolnieniu lekarskim

Michał Krasucki, stołeczny konserwator zabytków, przekazał, że pracownik u którego zdiagnozowano obecność koronawirusa przebywał od tygodnia na zwolnieniu lekarskim. Wcześniej lekarz stwierdził u niego grypę. Jednak we wtorek stan pracownika znacznie się pogorszył i wtedy też zdiagnozowano u niego chorobę COVID-19.

"W związku z tym, pomimo wcześniejszej wprowadzonych ograniczeń i pracy zdalnej, teraz cała nasza ekipa idzie na rygorystyczną kwarantannę. Poinformowaliśmy Sanepid o zagrożeniu, przekazaliśmy także informacje o osobach, z którymi ten pracownik miał kontakt w ostatnim czasie. Nie czekając na wytyczne sanepidu skierowaliśmy od dziś wszystkich pracowników na domową kwarantannę. Do odwołania" - przekazał na Facebooku Krasucki.

Konserwator: kwarantanna to nie urlop

BSKZ dostęp do swojej siedziby ograniczył już w ubiegłym tygodniu. 13 marca na stronie pojawił się komunikat o tym, że wszystkie spotkania z dyrektorami oraz pracownikami biura zostały odwołane. Jak zapewnia Krasucki, pracownicy objęci kwarantanną nie są na urlopie, ale pracują zdalnie i wykonują wszystkie swoje zadania. Jednocześnie apeluje o cierpliwość i wyrozumiałość, bo wiele spraw może być procedowanych dłużej niż zazwyczaj.

Infolinia

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę po południu o pięciu nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w naszym kraju. Potwierdzone przypadki dotyczą: dwóch osób z woj. podkarpackiego i po jednej osobie z województw: lubuskiego, małopolskiego i podlaskiego.

Wcześniej, w środę rano, informowano o ośmiu nowych przypadkach. Potwierdzone przypadki dotyczą: czterech osób z Warmii i Mazur, dwóch ze Śląska i po jednej osobie z Podkarpacia i Świetokrzyskiego.

W sumie liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce w środę po południu wynosiła 251, w tym pięć osób zmarłych.

Narodowy Fundusz Zdrowia prowadzi całodobową infolinię (tel. 800 190 590) udzielającą informacji o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.

Autor:dg/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości