Najnowsze

Kwadrat przenosi się na Marszałkowską. Na stałe?

Najnowsze

Archiwum tvnwarszawa.plTeatr Kwadrat znowu zmienia siedzibę

Teatr Kwadrat w Warszawie rozpoczyna nowy sezon teatralny. W połowie października zespół przeniesie się na scenę dawnego Teatru Bajka przy ul. Marszałkowskiej, by zostać tam na dłużej.

Losy warszawskiego Teatru Kwadrat od dwóch lat stały pod znakiem zapytania. Po stracie siedziby przy ul. Czackiego, zespół występuje gościnnie w siedzibie Klubu Dowództwa Garnizonu Warszawa przy al. Niepodległości.

Kwadrat do Bajki

W związku ze zbliżającym się remontem budynku przy al. Niepodległości, zgodnie z zapowiedziami, Teatr Kwadrat przeniesie się na ul. Marszałkowską, do siedziby dawnego Teatru Bajka. Jak zapowiedział w sobotę dyrektor Teatru Kwadrat, Andrzej Nejman, ten budynek będzie najprawdopodobniej stałą siedzibą teatru. - Od połowy października będziemy grać jednocześnie na Marszałkowskiej i w al. Niepodległości. W połowie listopada chcemy przenieść się już na stałe do dawnej siedziby Teatru Bajka. W tej chwili trwa tam remont. W maju zamierzamy zamknąć teatr na mniej więcej cztery miesiące, by zrobić jeszcze większy remont, po którym powrócimy do naszej nowej, już mam nadzieję, stałej siedziby - powiedział w sobotę Andrzej Nejman. Artysta zapewnił, że ma bogate plany na ten rozpoczynający się sezon teatralny. - Za dwa tygodnie rozpoczynamy pierwszą próbę czytaną sztuki, której oryginalny tytuł to Perfect Wedding. W tym sezonie będą prezentowane także nasze stałe propozycje, m.in. spektakl Dusza Kobusza - powiedział Nejman. Zaznaczył, że w planach ma wiele premier, których tytułów jeszcze nie może ujawnić. Mówił, że na scenie Kwadratu w tym sezonie będzie można zobaczyć nowe gwiazdy oraz obejrzeć spektakle debiutujących reżyserów. Zapowiedział też, że w najbliższym czasie Teatr Kwadrat żegnać będzie wieloletnie sztuki ze swojego repertuaru - Ole lata i O co biega.

Źródło zdjęcia głównego: Archiwum tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości