Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Kurtyny wodne ochłodzą warszawiaków

Warszawa

tvnwarszawa.plKurtyna wodna w strefie kibica

Ze względu na upały na ulicach Warszawy pojawią się tzw. kurtyny wodne. Mieszkańcy stolicy będą mogli ochłodzić się w najbardziej ruchliwych punktach miasta już od czwartku.

Ostatnimi czasy upały w ciągu dnia dają się we znaki mieszkańcom stolicy. Słupki na termometrach skaczą powyżej 30 stopni, więc ratusz postanowił przynajmniej częściowo ulżyć warszawiakom. W czwartek na ulicach mają pojawić się "kurtyny" tworzące kilkumetrową ścianę wody.

Start po południu, ale w czwartek

- Upały się utrzymują, dlatego chcemy dać trochę ochłody warszawiakom - tłumaczy Bartosz Milczarczyk, rzecznik ratusza. - Kurtyny ustawimy w miejscach, gdzie przemieszcza się najwięcej osób, aby jak najwięcej z nich mogło skorzystać z mgiełki wodnej - dodaje.

Kurtyny staną w czwartek.

- Na pl. Zamkowym, przy pomniku Kopernika, na pl. Trzech Krzyży, pl. Konstytucji oraz na Pradze. Zastanawiamy się nad miejscem, gdzie powinna stanąć piąta z nich. Być może będzie to pl. Weteranów 1863 r, przy wybiegu dla niedźwiedzi - poinformowała PAP Agnieszka Kłąb z biura prasowego ratusza.

Kurtyny będą działać w godzinach 11.00-18.00.

Trzeci rok z rzędu

W tym roku z kurtyny można było korzystać w strefie kibica. Ale sprawdziły się przede wszystkim w ubiegłych latach. W 2010 i 2011 w wakacje stanęły w głównych punktach stolicy – m.in. na rondzie de Gaulle'a, placach: Zamkowym, Trzech Krzyży czy Konstytucji.

ran/b//ec